Siatkarki ze stolicy musiały uznać wyższość Nike (zdjęcia, wideo)

Najlepsza na placu gry, Gabrysia Borawska.
Najlepsza na placu gry, Gabrysia Borawska. Fot. A. Dobkowski
Zawodniczki Nike odniosły ważne zwycięstwo przed własną publicznością pokonując w sobotnie popołudnie AZS AWF Warszawa 3:2.

Nike Ostrołęka - AZS AWF Warszawa

Podopieczne trenerów Roberta Kupisza i Tomasza Kordowskiego bardzo dobrze rozpoczęły spotkanie, wygrywając w setach do 22 i 24. Mimo wyrównanej gry to nasze siatkarki potrafiły w końcówkach setów wykazać więcej zimnej krwi i odnieść zwycięstwo.

Niestety zawodniczki ze stolicy w kolejnych dwóch partiach wykorzystały słabszą postawę ostrołęczanek i wygrały w setach do 20 i 24. Kluczowy dla losów meczu okazał się tie-break w którym Nike mimo, iż przegrywały różnicą nawet pięciu punktów, to po niesamowitej końcówce odrobiły kilka punktów straty i wygrały do 14 i całe spotkanie 3:2.

Najlepszą zawodniczką na boisku została wybrana Gabrysia Borawska, która otrzymała statuetkę z rąk prezesa klubu OTPS Nike Edwarda Góreckiego.

Nike Ostrołęka - AZS AWF Warszawa 3:2 (25:22, 26:24, 20:25, 24:26, 16:14)