Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Sesja na nutę historyczną

paf
Jerzy Kijowski (stoi), przedstawiając historię odradzającej się władzy tuż po II wojnie światowej, sporo miejsca poświęcił doktorowi Józefowi Psarskiemu.  Niebawem ukaże się jego biografia
Jerzy Kijowski (stoi), przedstawiając historię odradzającej się władzy tuż po II wojnie światowej, sporo miejsca poświęcił doktorowi Józefowi Psarskiemu. Niebawem ukaże się jego biografia P.Pliszka
Ostatnia sesja Rady Powiatu Ostrołęckiego była dość nietypowa. Nie było żadnych dyskusji na temat zmian w budżecie, ani tego którą drogę należy niezwłocznie wyremontować.

Było za to sporo historii. XXII sesja rady w całości była poświęcona 60. rocznicy reaktywowania samorządu powiatowego w Ostrołęce. Powojenna władza odradzała się w Czerwinie. Stąd też uroczysta sesja odbyła się w Czerwinie w sali konferencyjnej Zespołu Szkół Powiatowych. Trzy wykłady przedstawili: Jerzy Kijowski - "Początek władzy samorządowej w powiecie ostrołęckim po II wojnie światowej", Jan Boguski - "Krótki zarys dziejów Czerwina" i starosta Stanisław Kubeł - "Powiat ostrołęcki po ostatniej reformie administracyjnej kraju".
Po naukowej części sesji przed jej uczestnikami zaprezentowały się dzieci i młodzież z Zespołu Szkół Powiatowych w Czerwinie.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki