MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Rusza kolejna edycja niezwykłych lekcji WF Moniki Pyrek. "Nie obrażajmy się na nowe technologie, wykorzystajmy je"

AK
Rafał Oleksiewicz
– Nie należy obrażać się na nowe technologie, że odciągają dzieci od aktywności fizycznej, tylko trzeba wykorzystać je do tego, by dzieciaki chętniej ćwiczyły. Nam się to od lat udaje – mówi Monika Pyrek, jedna z najlepszych lekkoatletek w polskiej historii. Na poniedziałek zaplanowana jest inauguracja organizowanego przez Fundację Moniki Pyrek kolejnego cyklu programu „KINDER Joy of moving Alternatywne lekcje WF”.

To już ósma edycja akcji, która podczas każdej odsłony gromadzi kilkaset dzieciaków z klas 4-8 szkół podstawowych. Tegoroczna inauguracja przewidziana jest w poniedziałek w Jastrzębiu-Zdroju. Tradycyjnie w edycji wiosennej odbędzie się dziesięć lekcji.

– W trakcie naszych spotkań uczniowie mają okazję korzystać z wielu urządzeń, które nie tylko ułatwiają aktywność fizyczną, ale potrafią bardzo zainteresować sportem. Chcemy się rozwijać, więc co roku dobieramy nowe stacje, by jeszcze skuteczniej zachęcać dzieci do aktywności fizycznej. Atrakcji mamy co niemiara i jestem pewna, że nasi uczestnicy znów będą zachwyceni – mówi Monika Pyrek.

Pierwsze zajęcia odbędą się w poniedziałek w Jastrzębiu-Zdroju. Kolejne odsłony wiosennej edycji odbędą się w Rybniku (14 marca), Krzeszowicach (15 i 16 marca), Osielsku koło Bydgoszczy (28 marca), Inowrocławiu (29 i 30 marca), Szczecinie (3 i 4 kwietnia) oraz Koszalinie (5 kwietnia).

To już ósmy cykl spotkań organizowanych w szkołach podstawowych od 2017 roku przez Fundację Moniki Pyrek – byłej lekkoatletki, czterokrotnej olimpijki i wicemistrzyni świata w skoku o tyczce. Akcja „KINDER Joy of moving Alternatywne lekcje WF” jest częścią programu realizowanego przez Grupę Ferrero, mającego inspirować dzieci i młodzież do podejmowania fizycznej aktywności w celu wykształcenia u nich kultury ruchu.

– Celem realizowanego od kilku lat programu jest przede wszystkim odciągnięcie najmłodszych od kanap, komputerów i konsol i pokazanie im, że wyjście na podwórko, boisko, czy do parku, by bawić się sportem z przyjaciółmi jest lepszym pomysłem. Nie mam żadnych wątpliwości, że kluczowym zadaniem jest zaszczepienie radości z uprawiania sportu, bo dzieciaki w tym wieku można jeszcze ukształtować. Nieprzypadkowo hasłem KINDER Joy of moving jest „Zostań Mistrzem Radości” – dodaje Monika Pyrek, która jest nie tylko pomysłodawczynią Alternatywnych Lekcji WF, ale także ambasadorka KINDER Joy of moving. Partnerem tytularnym programu jest Ferrero, a zajęcia dofinansowane są z budżetu Ministerstwa Sportu i Turystyki. Honorowy patronat nad programem objęły Ministerstwo Edukacji i Nauki oraz Polski Komitet Olimpijski, a partnerem motoryzacyjnym jest marka Ssang Yong.

Alternatywne lekcje WF każdorazowo zbierają po kilkuset uczestników, którzy po wspólnej rozgrzewce przez dwie godziny mają możliwość ćwiczyć na wszystkich dostępnych urządzeniach. – W poprzednich edycjach często gościliśmy gwiazdy sportu i teraz oczywiście też tak będzie. W naszych lekcjach brali udział medaliści olimpijscy, m.in. wioślarze Marek Kolbowicz i Agnieszka Kobus-Zawojska, pięcioboistka Oktawia Nowacka, czy lekkoatletka Małgorzata Hołub-Kowalik.

Co ciekawe, w akcji „KINDER Joy of moving Alternatywne lekcje WF” można brać udział nie tylko osobiście. W sieci funkcjonuje bowiem e-platforma, na której są udostępniane bezpłatnie materiały w formie ćwiczeń, gier i zabaw ruchowych dla najmłodszych. Warto zaglądać na https://alternatywnelekcjewf.pl, bo są tam regularnie udostępniane nie tylko nowe ćwiczenia, ale również podcasty i webinaria.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Rusza kolejna edycja niezwykłych lekcji WF Moniki Pyrek. "Nie obrażajmy się na nowe technologie, wykorzystajmy je" - Gazeta Pomorska

Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki