Rowerowe i biegowe sukcesy makowian. Zobacz zdjęcia

Redakcja
Arkadiusz Narojczyk czwarty w biegowej imprezie.
Arkadiusz Narojczyk czwarty w biegowej imprezie. A. Dobkowski
Jarosław Kobyliński z Makowa Mazowieckiego wygrał rywalizację w wyścigu na czas w Rzekuniu.

II Bieg im. Adama Chętnika w Rzekuniu

rasę o długości 10 km pokonał na rowerze szosowym w czasie 14 minut i 43 sekund, ustanawiając nowy rekord trasy. W zawodach organizowanych przez miejscowy Klub Kolarski 24h makowianin był prawdziwą rewelacją zawodów. W walce o zwycięstwo pokonał Dawida Załęgowskiego z Warszawy o dwie sekundy. W zawodach kolejni makowscy kolarze zajęli odpowiednio miejsca: dwudziesty był Paweł Wasilewski z czasem 16:46, na 29 pozycji uplasował się Andrzej Wasilewski - 17:12, na 37 pozycji został sklasyfikowany Łukasz Wasilewski - 17:41, na 43 lokacie znalazł się Robert Szymborski - 18:17.

Dużo emocji związanych z występami makowskich lekkoatletów dostarczył II Bieg im. Adama Chętnika, rozgrywany na ulicach Rzekunia. W zawodach na dystansie 10 km tuż za podium uplasował się Arkadiusz Narojczyk z Makowa Mazowieckiego z czasem 40:55. Na ósmej pozycji do mety dotarł z kolei Marcin Gromecki z Ulask z czasem 42:57. W gronie kobiet drugie miejsce zajęła z kolei Wiktoria Olkowska z Szelkowa z wynikiem 55:40. W gronie gimnazjalistów na trzeciej pozycji stanął z kolei Mateusz Narojczyk z Makowa Mazowieckiego.