MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Reprezentacja kadetek nie podbiła Europy

Trener Maciej Kruszewski w wakacje pracuje z kadrą Polski U-16.
Trener Maciej Kruszewski w wakacje pracuje z kadrą Polski U-16. Fot. A. Dobkowski
Zawodniczki reprezentacji Polski w kategorii kadetek walczą na Mistrzostwach Europy o utrzymanie miejsca w dywizji A. Zespół prowadzony przez ostrołęckiego szkoleniowca Macieja Kruszewskiego nie poszedł śladami starszych koleżanek.

Przypomnijmy, iż trzy tygodnie temu wychowanka ostrołęckiej Unii Marzena Marciniak wraz z reprezentacją U-20 wywalczyła brązowy medal Mistrzostw Europy Juniorek Starszych, a kadra U-18 wywalczyła szóste miejsce na Starym Kontynencie.

Nasze kadetki U-16 już w fazie grupowej zaliczyła tylko jedno zwycięstwo, nad Szwedkami 46:40 (13:10, 9:7, 12:11, 12:12), co oznaczało walkę o utrzymanie, zamiast dalszą grę o medale. W pierwszym z nich biało-czerwone uległy drużynie Serbii 54:69. W kolejnym spotkaniu zagramy z Chorwacją.

Więcej o występach kadry Polski U-16 w kolejnych dniach w naszym serwisie.