Ratują na medal - nasi ratownicy znów na podium Mistrzostw Polski (zdjęcia)

Archiwum reprezentacji Mazowsza
Nasze ratowniczki zaliczają się do jednych z najlepszych w Polsce.
Nasze ratowniczki zaliczają się do jednych z najlepszych w Polsce. Archiwum reprezentacji Mazowsza
Bardzo dobry występ zanotowali zawodnicy i zawodniczki z Ostrołęki w Letnich Mistrzostwach Polski Seniorów startując w barwach reprezentacji Mazowsza.

Ratują na medal

Na 50-metrowym basenie w Drzonkowie w kadrze Mazowsza prowadzonej przez Dariusza Małkowskiego znaleźli się: Magdalena Bobrowska, Aleksandra Milewska, Manuela Wikieł, Paweł Szulerecki. Nasze zawodniczki wraz z koleżankami z województwa mazowieckiego po dwóch latach dominacji, tym razem zdobyły tytuł wicemistrzyń Polski. Jak podkreśla trener Dariusz Małkowski to i tak bardzo duże osiągnięcie naszego zespołu, bowiem byliśmy na zawodach jedną z najmłodszych reprezentacji.
- Większość zawodniczek kadry Mazowsza to jeszcze juniorki, dlatego sukces naszej reprezentacji walczącej w gronie drużyn złożonych z samych seniorek jest tym większy - podkreśla trener Dariusz Małkowski.

Zawody w Drzonkowie to także sukcesy indywidualne, przede wszystkim naszych zawodniczek. Magdalena Bobrowska zdobyła dwa złote medale, w sztafecie 2 x 25 m holowanie manekina i w sztafecie 4 x 50 m z pasem ratowniczym oraz brązowy medal w rzucie liną. Manuela Wikieł zdobyła złoty medal - sztafeta 4 x 50 m z pasem oraz brązowy medal na 200 m super ratownik.
W klasyfikacji indywidualnej za wszystkie starty w punktacji wielobojowej Manuela Wikieł uplasował się na siódmej pozycji, Magdalena Bobrowska była dziesiąta, a Aleksandra Milewska sklasyfikowana została na 24 pozycji wśród 50 startujących zawodniczek.
Wśród mężczyzn Paweł Szulerecki uplasował się na jedenastej pozycji wśród 51 startujących zawodników.

Wyniki uzyskane przez Magdalenę Bobrowską i Pawła Szulereckiego powinny im zapewnić miejsce w reprezentacji Polski na Mistrzostwa Europy Juniorów.