Ratowali z rekordami, czyli finałowe zawody Grand Prix Polski. Zobacz zdjęcia

Zawody organizowane przez WOPR-OS stały na wysokim poziomie
Zawody organizowane przez WOPR-OS stały na wysokim poziomie A. Dobkowski
Blisko stu pięćdziesięciu ratowników wodnych z całego kraju rywalizowało w finałowych zawodach Grand Prix Polski. Impreza organizowana przez prezesa WOPR-OS Dariusza Małkowskiego cieszyła się dużym zainteresowaniem i stała na bardzo wysokim poziomie.

Finał Grand Prix w Ratownictwie Wodnym

W zawodach padło kilka rekordów, a przed własną publicznością świetnie zaprezentował się Karol Bojarski (Ostrołęckie WOPR), który wywalczył trzy złote medale. Podopieczny trenera Włodzimierza Janczewskiego ma obecnie najlepsze wyniki w kraju w gronie juniorów młodszych w konkurencjach: 100 m ratowanie manekina w płetwach 57,67 s, 100 m ratownik - 1:03,98 oraz 100 m ratowanie kombinowane - 1:14,06.

Medal w zawodach dla Ostrołęckie WOPR wywalczył jeszcze Filip Bagiński w gronie młodzików w konkurencji 100 m ratownik. W imprezie z bardzo dobrej strony zaprezentowali się również reprezentanci WOPR-OS. Hubert Nakielski zdobył srebrny medal w konkurencji 100 metrów ratownik w kategorii junior młodszy. W końcowej klasyfikacji Grand Prix Polski znalazł się na najniższym stopniu podium, a pierwsze miejsce przypadło innemu ostrołęczaninowi Karolowi Bojarskiemu.

Dobrze w zawodach spisali się również Dawid Świercz i Mateusz Adamowski. Pierwszy z wymienionych zdobył srebrny medal na 50 m w konkurencji holowanie manekina. Drugi z reprezentantów WOPR-OS był najlepszy w konkurencji 100 m ratownik.

Cały artykuł dostępny będzie już we wtorkowym papierowym wydaniu "Tygodnika Ostrołęckiego"