Pucharowe derby dla Ostrovi (zdjęcia)

Dwie bramki dla Ostrovi zdobył Arkadiusz Ciach (z prawej).
Dwie bramki dla Ostrovi zdobył Arkadiusz Ciach (z prawej). P. Nowak
W spotkaniu III rundy okręgowego Pucharu Polski i jednocześnie derbach powiatu ostrowskiego IV-ligowa Ostrovia Ostrów Mazowiecka okazała się lepsza od A-klasowego KS Wąsewo, zwyciężając 4:2.
KS Wąsewo - KS Ostrovia Ostrów Mazowiecka

Było to pierwsze spotkanie tych drużyn w meczu o stawkę od momentu reaktywacji klubu z Wąsewa. Oprócz tego, żeby były to derby, mecz miał też więcej podtekstów. W bramce Wąsewa bronił wypożyczony z Ostrovi jej wychowanek Adrian Orłowski. Naprzeciw siebie stanęli też bracia. W Wąsewie Marcin i Mariusz Korzeb, a w Ostrovi najmłodszy z nich Paweł. Ponadto mecz sędziowała trójka z Małkini. Pojedynek obserwował też starosta ostrowski Zbigniew Kamiński, który niegdyś grał w klubie z Wąsewa.

Mający problemy kadrowe trener Henryk Wilczewski wystawił w pierwszym składzie kilku juniorów oraz piłkarzy, którzy nie zawsze mieszczą się w pierwszej jedenastce. W 8. minucie pierwszy zagroził bramce Wąsewa Patryk Gromek. W odpowiedzi gospodarze dwukrotnie uderzali na bramkę Bielińskiego tuż przy słupku. W 12. minucie w polu karnym padł faulowany Arkadiusz Ciach. Sędzia wskazał na rzut karny, a sam poszkodowany celnym strzałem otworzył wynik spotkania.

W 23. minucie ograć dała się obrona gości. W sytuacji sam na sam obronił jeszcze Bieliński, ale wobec dobitki Pałubińskiego był bezradny. Wynik remisowy utrzymał się do przerwy, choć obydwie drużyny miały jeszcze kilka dobrych sytuacji do zdobycia gola.

W przerwie szkoleniowiec Ostrovi wprowadził na boisko kilku bardziej doświadczonych piłkarzy dając sygnał do jak najszybszego rozstrzygnięcia potyczki. Na efekty nie trzeba było długo czekać. W 55. minucie po rzucie rożnym bramkę głową zdobył Kamil Małkiński. Chwilę później było 3:1 po tym, jak Robert Wilczewski w sytuacji sam na sam posłał piłkę obok interweniującego Orłowskiego.

Wydawać by się mogło, że jest po meczu. Tym bardziej, że żółto-zieloni mieli jeszcze kilka wyśmienitych okazji, których nie wykorzystali. Gospodarze nie zamierzali składać broni i ambitnie gonili wynik. W 82. minucie dopięli swego trafiając do siatki Ostrovi. Na 4. minuty przed końcowym gwizdkiem przy rzucie rożnym nie upilnowali jednak Ciacha, który bez problemu trafił głową do siatki i pozbawił Wąsewo nadziei na zwycięstwo.

KS Wąsewo - KS Ostrovia Ostrów Mazowiecka 2:4 (1:1)
Bramki: Pałubiński 23., Podolak 82. - Ciach 12.(k), 86., Małkiński 55., Wilczewski R. 57.

Wąsewo: Orłowski - Korzeb Marcin (76. Sitek), Nerek, Jarka (60. Pazik), Samsel - Przygoda, Godlewski (76. Wojtyła), Korzeb Mariusz, Waracki - Podolak, Pałubiński
Ostrovia: Bieliński - Wojdak (46. Korzeb), Malanowski (46. Góral), Zaremba, Bednarczyk (75. Śledziński) - Gromek P., Grądzki, Wilczewski R., Lipski (46. Małkiński) - Ciach, Rępa