Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Protest rolników planowany na 9.02.2024 także w Ostrołęce. Mogą wystąpić utrudnienia w ruchu - ostrzega policja

Beata Modzelewska
Beata Modzelewska
Zdjęcie ze styczniowego protestu rolników w Różanie pow. makowski
Zdjęcie ze styczniowego protestu rolników w Różanie pow. makowski Fot. Zbigniew Dąbrowski
W piątek 9.02.2024 na ulicach Ostrołęki oraz drogach dojazdowych zaplanowany został przejazd protestujących rolników. Dla kierowców oznacza to utrudnienia.

Protest zaplanowany jest od godziny 10.00 i ma potrwać ok. 4 godzin.

Na terenie Ostrołęki protest ma się rozpocząć na ul. Warszawskiej. Następnie rolnicy mogą przemieszczać się ul. Mostową, Traugutta, aleję Wojska Polskiego. Utrudnienia mogą także wystąpić na drogach dojazdowych do Ostrołęki.

- Piątkowe protesty rolników zaplanowano na drogach całego kraju. Warto zatem wziąć to pod uwagę, planując wyjazd. Apelujemy do kierowców o wyrozumiałość i cierpliwość. Jeśli tego dnia planujemy wyjazd, warto wcześniej zaplanować trasę i skorzystać z dostępnych objazdów. Pamiętajmy, aby w tym czasie zachować szczególną ostrożność i stosować się do poleceń policjantów kierujących ruchem. Zachęcamy także do korzystania z alternatywnych tras - mówi kom. Tomasz Żerański, rzecznik ostrołęckiej policji.

Do Urzędu Miasta Ostrołęki wpłynęło zawiadomienie o zgromadzeniu publicznym, które zaplanowane jest na 9 lutego 2024 r. na ul. Warszawskiej, od ronda Majora Zygmunta Szendzielarza „Łupaszki” do alei Wojska Polskiego (o ronda 5 Pułku Ułanów Zasławskich).
Tematem zgromadzenia jest „Bieżące problemy w Rolnictwie- Ogólnopolski protest Rolników”. Zawiadamiający poinformował, że w zgromadzeniu weźmie udział ok. 70 osób. W związku z powyższym, mogą pojawić się utrudnienia w ruchu drogowym na ww. odcinku.
- komunikat tej treści opublikował ostrołęcki ratusz.

Niezależny Samorządny Związek Zawodowy Rolników Indywidualnych „Solidarność” zdecydował o ogłoszeniu strajku generalnego. Indywidualni rolnicy podkreślają, że to protest oddolny, apolityczny i jadą, by walczyć o przyszłość rolnictwa, produkcji żywności, a tym samym o interesy konsumentów.

Rolnicy protestowali na drogach w styczniu, także w naszym regionie: w powiatach makowskim i ostrowskim.

Zobacz

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki