Prezydent Andrzej Duda podsumował walkę z pandemią koronawirusa. „Daliśmy radę. Przeszliśmy przez najtrudniejszy okres”

Aleksandra Kiełczykowska
Aleksandra Kiełczykowska
Prezydent Andrzej Duda podsumował walkę z pandemią koronawirusa. „Daliśmy radę. Przeszliśmy przez najtrudniejszy okres”
Prezydent Andrzej Duda podsumował walkę z pandemią koronawirusa. „Daliśmy radę. Przeszliśmy przez najtrudniejszy okres” Adam Jankowski/Polska Press
Udostępnij:
- Daliśmy radę, nie mieliśmy do czynienia z taką sytuacją, żeby zabrakło miejsc w szpitalach. Nie było sytuacji, żeby zabrakło podstawowych środków ratujących życie (...) Ogólnie, trzeba powiedzieć, że przeszliśmy przez najtrudniejszy okres i mam nadzieję, że już więcej taki czas nie nastąpi — mówił prezydent Andrzej Duda podczas posiedzenia Rady ds. Ochrony Zdrowia.

O godzinie 12 w Belwederze odbyło się posiedzenie Rady ds. Ochrony Zdrowia, w którym wziął udział prezydent Andrzej Duda. Tematem było: „System ochrony zdrowia odporny na kryzysy – w jakim kierunku planować zmiany?”

- Dzisiaj mamy już spory bagaż doświadczeń z najpoważniejszym wyzwaniem, jakie pojawiło się w ciągu ostatnich dziesięcioleci, z pandemią koronawirusa (…) Kryzys był szczególnie dotkliwy. Na pewno jako eksperci będziecie mieli dużo uwag co do tego, jakie działania zostały podjęte, ale trzeba powiedzieć jedno: generalnie się udało przetrwać najgorszy okres, kiedy mieliśmy 20 tys. nowych zakażeń dziennie — uznał Andrzej Duda.

- Daliśmy radę, nie mieliśmy do czynienia z taką sytuacją, żeby zabrakło miejsc w szpitalach. Nie było sytuacji, żeby zabrakło podstawowych środków ratujących życie (...) Ogólnie, trzeba powiedzieć, że przeszliśmy przez najtrudniejszy okres i mam nadzieję, że już więcej taki czas nie nastąpi – podkreślił prezydent.

Andrzej Duda zwrócił także uwagę na problem braku personelu medycznego. - To zasadnicze wyzwanie i pytanie, jak na to odpowiedzieć? Nie jest łatwo przygotować młodego człowieka, żeby był lekarzem i mógł wykonywać tę służbę. Pytanie, co zrobić, jakie środki powinniśmy już dzisiaj podjąć, żeby przed tym nieuchronnym zjawiskiem ratować? To na pewno bardzo ważne zagadnienie — mówił.

Andrzej Duda stwierdził, że cały czas jest dużo elementów, które można by poprawić. Zwrócił uwagę, że zasadniczym pytaniem jest to, w jaki sposób działać na przyszłość, w jaki sposób powinniśmy mieć ustawiony system, by łatwiej i sprawniej był w stanie odpowiedzieć na tego typu nieprzewidziane wcześniej, a bardzo trudne sytuacje.

Prezydent zaznaczył, że będziemy mieli wzrost finansowania ochrony zdrowia w najbliższym czasie. - Tutaj problemów jest cały szereg. Chociażby ten niedostatku lekarzy i pielęgniarek - mówił.

- Są w tej chwili przygotowane przez Ministerstwo Zdrowia projekty reformujące system - wyjaśnił i dodał, że tych projektów jest "cały szereg".

W posiedzeniu wzięli udział m.in.: prof. Piotr Czauderna, przewodniczący Rady ds. Ochrony Zdrowia, wiceminister zdrowia Waldemar Kraska,; gen. dyw. prof. Grzegorz Gielerak, Dyrektor Wojskowego Instytutu Medycznego w Warszawie.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Materiał oryginalny: Prezydent Andrzej Duda podsumował walkę z pandemią koronawirusa. „Daliśmy radę. Przeszliśmy przez najtrudniejszy okres” - Polska Times

Komentarze 8

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość
Adrian Maliniak to obciach, błazenada i tępota intelektualna.
G
Gość
29 września, 16:57, Olga:

W Polsce mieliśmy najwięcej nadmiarowych zgonów w Europie.

Były dni i tygodnie gdy szpitale nie przyjmowały chorych, a karetki jeździły setki kilometrów lub oczekiwały kilka kilkanaście godzin na miejsce dla pacjenta.

A Duda twierdzi dzisiaj, że służba zdrowia zarządzana przez pis działała sprawnie.

Skąd masz dane o nadmiarowych zgonach ?

A
AB
Pozaparlamentarna społeczna Grupa C19 złożyła przeciwko A.Niedzielskiemu pozew o wszczęcie postępowania ws. niedopełnienia obowiązków przez ministra zdrowia. Poniżej odpowiedź z tej samej Prokuratury Warszawa-Śródmieście:

Tak w pierwszym jak i w drugim przypadku Prokuratura przyznała, że mamy do czynienia z przestępstwem, ale:

sprawca czynów zabronionych nie podlega orzecznictwu polskich sądów karnych.

Tylko, czy funkcjonariusze Prokuratury zdają sobie sprawę, że prawo przewiduje kary także dla tych, którzy przestępców ochraniają -? Chyba, że i ci ochraniający nie podlegają orzecznictwu polskich sądów – ciekawe tylko z jakiego tytułu prawnego -?

Wedle prawa obowiązującego w reżimowej IIIRP, nie podlegają orzecznictwu polskich sądów obywatele obcych państw posiadający immunitet konsularny. Immunitet konsularny nie chroni jednak przestępcy w przypadku popełnienia zbrodni.

Śmiertelne żniwa covid-19, czy śmiertelne żniwa rządzących covidowych bandytów – ?

Według informacji Ministerstwa Zdrowia: „W 2020 roku względem 2019 roku odnotowano 67 tys. zgonów więcej”, lecz nie znajdziemy w Internecie prostej informacji o ilości zgonów, których bezpośrednią przyczyną byłby covid-19 (? – !). Jednak na pytanie, dla ilu osób w Polsce bezpośrednią przyczyną śmierci był covid-19, Ministerstwo Zdrowia odpowiedziało: od kwietnia 2020r. do listopada 2020r. na covid-19 zmarło w Polsce 297 osób. – „To się samo komentuje

Morawiecki i Niedzielski ponoszą pełną i bezpośrednią odpowiedzialność za śmierć tysięcy Polaków, którym zablokowali dostęp do służby zdrowia. Ta odpowiedzialność spada na całe rządzące reżimowe gremium, na prezydenta z jego urzędem, na rząd, na sejm, na senat .

Skoro wymiar sprawiedliwości żydowskiego reżimu IIIRP działa w taki sposób, że chroni swoich przestępców na kierowniczych stanowiskach państwa, to znaczy, że ta syjonistyczna banda ma pełną świadomość własnych przestępstw wobec polskiego narodu i państwa czyli, że działa świadomie i z premedytacją.

W pewnym sensie jest normalne, że bandyta planuje nie tylko przestępstwo, ale także drogę ucieczki – stąd stwierdzenie Prokuratury, że przestępcy nie podlegają orzecznictwu polskich sądów.
O
Olga
W Polsce mieliśmy najwięcej nadmiarowych zgonów w Europie.

Były dni i tygodnie gdy szpitale nie przyjmowały chorych, a karetki jeździły setki kilometrów lub oczekiwały kilka kilkanaście godzin na miejsce dla pacjenta.

A Duda twierdzi dzisiaj, że służba zdrowia zarządzana przez pis działała sprawnie.
G
Gość
Zgadza się panie Prezydencie.
G
Gość
Napisałbym co myślę, ale nie napiszę, bo już na sam jego widok mam odruchy wymiotne i nie będę sobie psuł humoru na wieczór.
G
Gość
bueeeeheheh długopis znowu w formie.

Kiedy na narty?
G
Gość
Dalismy rade...1200 nowych zakazen!
Przejdź na stronę główną Tygodnik Ostrołęcki
Dodaj ogłoszenie