Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Podejrzany o gwałt nauczyciel w więziennym szpitalu

(r)
Podejrzanego o gwałt nauczyciela Zespołu Szkół Rolniczych w Lubiejewie przeniesiono ze szpitala w Choroszczy do szpitala więziennego w Warszawie

Ostrowska Prokuratura Rejonowa w styczniu wszczęła śledztwo przeciwko nauczycielowi ZSR w Lubiejewie Zdzisławowi R., oskarżonemu przez jedną z uczennic o gwałt. Przypomnijmy, prokuratura wystąpiła do Sądu Rejonowego w Ostrowi o zastosowanie aresztu tymczasowego, jako środka zapobiegawczego. Sąd jednak odrzucił ten wniosek, stwierdzając, że "nie zostały spełnione wymogi do zastosowania aresztowania tymczasowego, określone przez kodeks postępowania karnego". Prokuratura złożyła zażalenie na tę decyzję do Sądu Okręgowego w Ostrołęce, który na początku lutego orzekł dwumiesięczny areszt tymczasowy wobec Zdzisława R., wydając nakaz zatrzymania podejrzanego i osadzenia go w areszcie (pisaliśmy o tym w nr 7 TO - przyp. aut.).
Jak nas poinformowała prokurator rejonowy Krystyna Świderska, 27 marca Zdzisław R. został przeniesiony ze szpitala w Choroszczy, gdzie przebywał na leczeniu, do szpitala w więzieniu przy ul. Rakowieckiej w Warszawie.
Od tego dnia liczy mu się termin aresztu tymczasowego

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki