Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Pod znakiem country

(am)
Po zakończonych niedawno Dniach Ostrowi i Nadbużańskiej Nocy Świętojańskiej w Małkini, nadszedł czas na kolejny festyn w powiecie ostrowskim. W dniach 12-13 lipca odbędą się Dni Broku, nad którymi honorowy patronat objęli poseł Zbigniew Krutczenko, starosta Tadeusz Legacki oraz prezes Międzygminnego Związku "Ziemia Ostrowska" Mieczysław Szymalski. Z zapowiedzi organizatorów wynika, że Dni Broku będą bogate w atrakcje, a jednocześnie inne niż dotychczasowe brokowskie festyny.

- Staramy się zorganizować je w stylu country - powiedział nam burmistrz Stanisław Bębenek. - Zaprosiliśmy zespoły, które grają taką muzykę. Niewątpliwą gwiazdą Nadbużańskiej Nocy Country będzie Lonstar. Wystąpią także Last Train, Stara Kuźnia oraz Kaktus. Dla zwolenników innej muzyki zagrają System, Lailand, Jocker, Axel, Top Dance czy brokowski Delikt. Będą również przeglądy zespołów muzyki ludowej i biesiadnej. W festynie w stylu country nie może też zabraknąć koni. Zawody jeździeckie typu "western" oraz pokazy ułańskie i rycerskie zorganizuje znana w kraju firma z Wyszkowa. Będą także imprezy przypominające o tym, że Brok leży nad rzeką. Przede wszystkim cały festyn odbędzie się na słynnej przed laty brokowskiej plaży. Jest ona do tej roli starannie przygotowywana, wycięto zarastające ją zarośla i trwają tam ostatnie prace porządkowe. Na rzece zostaną przeprowadzone zawody kajakowe oraz wędkarskie o puchar burmistrza, przypłynie też gondola z Wyszkowa.
- Planujemy również start balonu oraz pokaz sztucznych ogni - relacjonuje burmistrz Bębenek. - Nie sama tylko rozrywka będzie towarzyszyła Dniom Broku. Jedną z atrakcji będzie prezentacja makiety centrum sztuki które ma powstać na ruinach siedemnastowiecznego pałacu biskupów płockich (pisaliśmy o tym w poprzednim numerze TO - przyp. red.) oraz wystawa prac plastycznych uczniów z Zespołu Szkół Publicznych. Będą także prezentacje gospodarcze firm z województwa mazowieckiego, a mieszkańcy zyskają całkiem konkretną pamiątkę po tegorocznym festynie - dwie asfaltowe ulice. Organizatorzy pomyśleli także o tym jak zachęcić gości do przyjazdu do Broku w dniach 12 i 13 lipca. Będą więc uruchomione dodatkowe autobusy z Warszawy, trwają też rozmowy z przewoźnikami o nadprogramowych kursach z Ostrołęki, Ostrowi, Węgrowa itp.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki