Pływacy UŚKS z sukcesami w Grand Prix Legionowa (zdjęcia)

Po raz kolejny pływacy UŚKS powrócili z zawodów z dobrymi wynikami.
Po raz kolejny pływacy UŚKS powrócili z zawodów z dobrymi wynikami. Fot. S. Wikieł
Pływacy ostrołęckiego klubu UŚKS zainaugurowali nowy sezon startem w XIV Grand Prix Legionowa z udziałem 32 klubów.

Pływacy UŚKS w Grand Prix Legionowa

W zawodach wzięła udział czwórka podopiecznych trenera Włodzimierza Janczewskiego w składzie: siostry Angelika i Żaklina Wikieł oraz Karol Bojarski i Paweł Szulerecki. Pomimo zamkniętego od ponad dwóch tygodni ostrołęckiego basenu i braku możliwości normalnych treningów nasi pływacy po raz kolejny nie zawiedli i uzyskali dobre wyniki.

Na najwyższych stopniach podium stawali: Angelika Wikieł - 100 metrów stylem klasycznym oraz Żaklina Wikieł - 50 m stylem klasycznym, bijąc rekord życiowy i Paweł Szulerecki na 100 metrów stylem dowolnym. Ta sama trójka stanęła też na trzecim miejscu zdobywając brązowy medal na 100 metrów stylem zmiennym. Bijąc swoje rekordy życiowe zawody ukończył Karol Bojarski, który uplasował się na dziewiątym miejscu na 50 m delfinem oraz trzynasty w wyścigu na 100 metrów stylem zmiennym. Karol jednak miał bardzo trudne zadanie by stanąć na podium, ponieważ rywalizował z o rok starszymi kolegami.

W klasyfikacji za najlepszy wynik zawodów Angelika Wikieł uplasowała się na drugiej pozycji, zaś jej młodsza siostra Żaklina na miejscu trzecim.