Pływacy UŚKS z kolejnymi sukcesami

Pływacy UŚKS Ostrołęka z każdej imprezy przywożą medalowe lokaty.
Pływacy UŚKS Ostrołęka z każdej imprezy przywożą medalowe lokaty. A. Dobkowski
W dniach 14-15 kwietnia w Giżycku odbyły się wiosenne zawody o puchar burmistrza. Zawodnicy ostrołęckiego UŚKS Ostrołęka wywalczyli trzynaście medali: pięć złotych, cztery srebrne, cztery brązowe oraz puchar dla najlepszej zawodniczki całych zawodów, który otrzymała Angelika Wikieł.

Rozgrywana w Giżycku impreza od lat jest największymi zawody we wschodniej części Polski. Najlepiej w nich spisała się Angelika Wikieł zdobywając trzy złote medale na 50, 100 i 200 metrów stylem klasycznym oraz srebrny na 50 metrów stylem dowolnym oraz puchar dla najlepszej zawodniczki. Paweł Szulerecki zdobył złoty medal na 50 metrów stylem grzbietowym i dwa brązowe medale na 50 metrów stylem motylkowym oraz 100 metrów stylem dowolnym z nowym rekordem życiowym 0:56,61. W efekcie wywalczył czwarte miejsce w klasyfikacji ogólnej.

Żaklina Wikieł zdobyła złoty medal na 100 metrów stylem klasycznym, dwa srebrne na 50 i 100 metrów stylem klasycznym oraz brązowy na 100 metrów stylem zmiennym, co dało jej w czwarte miejsce w klasyfikacji końcowej na najlepszą zawodniczkę. Karol Bojarski powrócił z zawodów ze srebrnym medalem na 100 metrów stylem zmiennym, a Janek Karpiński z brązowym na 200 metrów stylem dowolnym.