Pluskwy w domu to poważny problem. Na szczęście jest sposób, by się ich pozbyć!

red.
sxc.hu
Pluskwy potrafią zmienić życie w koszmar. Z problemem zmaga się wielu mieszkańców bloków oraz domów jednorodzinnych, również w Ostrołęce i okolicach.

Pluskwy żywią się między innymi naszą krwią. Kąsają w nocy, kiedy pozostajemy bez ruchu. I to gdzie popadnie - także po twarzy. Pluskwy są bardzo małe - mają 3-6 mm długości i 3 mm szerokości. Gnieżdżą się w meblach tapicerowanych, pod tapetami i boazerią, w szparach i szczelinach, w puszkach instalacji elektrycznej, najczęściej w pobliżu miejsca snu żywiciela.

Ich obecności w domu nie można bagatelizować. Mogą być bowiem poważnym zagrożeniem dla zdrowia, odgrywają znaczną rolę w przenoszeniu chorób. Ugryzienia mogą być dokuczliwe, drapanie pogryzionych miejsc może doprowadzić do infekcji, a u osób wrażliwych na ugryzienia pluskwy domowej mogą one powodować reakcje alergiczne.

Po czym poznać, że mamy w domu pluskwy?

Jeśli na odsłoniętej części ciała (nieowłosione miejsca) zaobserwujemy 3-4 charakterystyczne ślady ugryzienia w linii lub trójkącie możemy mieć pewność, że w naszym domu są nieproszeni lokatorzy.

Oznaką występowania pluskiew może być unoszący się w powietrzy słodkawy zapach malin, migdałów lub anyżu. Jednak obecność pluskiew najłatwiej rozpoznać przede wszystkim po ich odchodach. Odchody pluskwy mają formę czarnych kropek (podobne do odchodów muchy), które najczęściej występują na ramach łóżek (na elementach drewnianych konstrukcji łóżka), na ścianach pod obrazami i na wewnętrznej stronie ram obrazów, przy ościeżnicach drzwi oraz pod rozerwanymi lub odstającymi tapetami oraz w narożnikach ścian oraz jakichkolwiek ubytkach lub pęknięciach w ścianie.

Zdarza się, że ludzie rozgniatają pluskwy podczas snu bądź też po pogryzieniu przez pluskwy pozostają brunatne ślady na pościeli, prześcieradle lub poduszkach.

Pluskiew niełatwo jest się pozbyć. Bez wynajęcia specjalistycznej firmy, która zajmuje się dezynsekcją, wiele nie zdziałamy.
Tu z odsieczą przychodzi firma ABC Insekt, która od wielu lat specjalizuje się w zwalczaniu tych i wielu innych insektów.

- By pozbyć się pluskiew, stosujemy metodę opryskową - wyjaśnia Łukasz Sokołowski z firmy ABC Insekt. - W czasie opryskiwania prosimy mieszkańców, by wyprowadzili się na 12 godzin. Po powrocie należy wietrzyć mieszkanie przez około trzy godziny. Pierwszy oprysk zabija wszystkie aktywne pluskwy (osobniki, które wykluły się z jajek). Drugi oprysk wykonywany jest po około 3 tygodniach i ma na celu pozbycie się młodych pluskiew, które dopiero niedawno wykluły się z jajek i nie zdążyły złożyć nowych. Dzięki temu cykl rozwojowy owada zostaje przerwany, a mieszkanie jest wolne od gryzącego problemu.

Firma gwarantuje 100 % skuteczności. Gwarancja udzielana jest na pół roku.


Chcesz się pozbyć pluskiew? Nie zwlekaj!
Skontaktuj się z firmą ABC Insekt.
Nr tel. +48 664 769 061
Mail:abcinsekto@gmail.com
Szczegóły na stronie: abcinsekt.pl

Wezwij profesjonalistów od zwalczania pluskiew i pozbądź się problemu, zanim będziesz musiał:

- wyrzucać meble,
- robić remont,
- lub przeprowadzać się.

Dodaj ogłoszenie