Piętnaście medali to za mało, aby stanąć na podium Mistrzostw Mazowsza

Reprezentacja ostrołęckich karateków podczas zawodów w Radzyminie.
Reprezentacja ostrołęckich karateków podczas zawodów w Radzyminie. Fot. Archiwum OKKK
Piętnaście medali zdobyli zawodnicy Ostrołęckiego Klub Karate Kyokushin podczas Mistrzostw Mazowsza w Karate.

W zawodach wystartowało 140 juniorów, młodzików i kadetów z czternastu najsilniejszych ośrodków sportów walki z całego województwa. Mistrzostwa rozgrywane były w trzech kategoriach: kumite, kata i walki reżyserowane. Zdobycze medalowe uplasowały podopiecznych sensei Wiesława Orzoła, sensei Artura Orzoła i sensei Krzysztofa Ślaskiego na czwartym miejscu drużynowo.

- Nie będę ukrywał, że miałem nadzieje na jeszcze lepsze wyniki i w niektórych kategoriach naprawdę mało brakowało, aby nasi zawodnicy zajęli wyższe miejsca i zdobyli medal - podkreśla trener Wiesław Orzoł. - Jak na początek sezonu nie jest źle, ale wiemy, że czeka nas dużo bardzo ciężkiej pracy.

Zdobycze medalowe w poszczególnych grupach, juniorzy: Dawid Mierzejewski - złoty medal w kata, brązowy medal w kumite waga +75 kg, Adrian Kaliszewski - srebrny medal w kumite w wadze ciężkiej, Aleksandra Karaś - brązowy medal w kata, brązowy medal w kumite - 60 kg, Ewelina Przeździecka - srebrny medal w kata, brązowy medal w kumite -60 kg.
Młodzicy: Aleksander Krajanowski - złoty medal w kata 1, brązowy medal w walkach reżyserowanych, Krzysztof Czerkas - brązowy medal w kata, Beata Opęchowska - złoty medal w kata, brązowy medal w kumite -60 kg.
Kadeci: Michał Wiśniewski - srebrny medal w walkach reżyserowanych, brązowy medal w kumite -50 kg, Dominika Pyskło - srebrny medal w kata.