MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Pierwsza Komunia Święta w parafii św. Józefa w Makowie Mazowieckim, 19.05.2024 (dwie grupy)

Beata Modzelewska
Beata Modzelewska
W niedzielę 19 maja 2024 w makowskiej parafii pw. św. Józefa do Pierwszej Komunii Świętej przystąpiło ponad 50 dzieci (w dwóch grupach). Na mszy św. o godz. 10.00 sakrament przyjęło 31 dzieci, na mszy o godz. 12.00 - 22.

- Dzisiaj będzie wasza piękna uroczystość. Wczoraj Bóg pokazał wam się od najlepszej strony - miłosierny, przebaczający, usłyszeliście po raz pierwszy słowa modlitwy rozgrzeszenia: "I ja odpuszczam tobie grzechy, idź w pokoju". Dzisiaj jest dopełnienie tego święta. Dzisiaj Bóg jest bliski, na wyciągnięcie ręki - mówił ksiądz do dzieci.

- Drogi księże, długo czekaliśmy na tę chwilę, wiele godzin spędziliśmy na katechezie, poznając prawdy Boże i naukę Kościoła. I oto nadszedł tak upragniony dzień. Nasze serce są gorące, pełne miłości do naszego Pana, który tak ukochał człowieka, że zamieszkał z nami. Dziękujemy ci, drogi księże, że razem z nami przeżywasz te radosne chwile, prosimy o błogosławieństwo na drogę do ołtarza i rozpoczynającą się nową wędrówkę z Panem Jezusem - mówiły dzieci.

Ksiądz poświęcił uczestników uroczystości, a potem rodzice uczynili znak krzyża na czołach dzieci.

- Błogosławieństwo twojego ojca niech ci towarzyszy na drodze twojego życia. Błogosławieństwo twojej matki niech idzie z tobą przez życia. Maryja niech cię otoczy opieką, a miłosierny Bóg przez całe życie prowadzi - mówili rodzice.

Potem dzieci w procesji weszły do kościoła, na mszę, podczas której po raz pierwszy przyjęły do serc Jezusa.

Przed nimi biały tydzień.

Dzieci gromadzą się na ławeczkach przed ołtarzem o 17.30; rozpoczynamy nabożeństwem majowym w naszej świątyni o 17.45; o 18.00 msza z udziałem dzieci. Każdego dnia dzieci otrzymują pamiątki komunijne - podaje parafia.

Zobaczcie też zdjęcia z uroczystości komunijnej w parafii św. Brata Alberta w Makowie Mazowieckim (z 12.05.2024).

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki