Pekpol poniżej oczekiwań! Tylko punkt zdobyty w Jaworznie

Pekpolowi do zwycięstwa ponownie zabrakło bardzo niewiele.
Pekpolowi do zwycięstwa ponownie zabrakło bardzo niewiele. Fot. A. Dobkowski
Siatkarze ostrołęckiego Pekpolu nie zdołali wywieźć zwycięstwa z Jaworzna w starciu z miejscowym Energetykiem. Mimo, iż podopieczni Andrzeja Dudźca i Lucjana Łomacza prowadzili już 2:1, to ostatecznie gospodarze wygrali ten mecz po tie-breaku.

W pierwszym secie po słabym początku to nasi siatkarze zdołali poprawić przyjęcie, wykańczali kolejne ataki i po bardzo dobrej końcówce odnieśli pewnie zwycięstwo 25:20. W drugim secie naszym siatkarzom ponownie zabrakło koncentracji, popełniali zbyt dużo błędów, aby myśleć o wygranej w tej partii. Sportowa złość w naszych siatkarzach obudziła się w kolejnej partii meczu, którą nasi zawodnicy wygrali 25:18. Wiele wskazywało na to, że Pekpol pójdzie za ciosem i wygrali to spotkanie 3:1, zdobywając komplet punktów. Niestety Set czwarty to jednak już wygrana zespołu Jaworzna. Energetycy spisywali się lepiej od naszych siatkarzy, mieli lepsze przyjęcie i pewnie wykańczali kolejne akcje. Wygrali pewnie czwartą partię i doprowadzili do tie-breaku. W nim ponownie lepszy był Energetyk i wygrał do 11 i w całym meczu 3:2. Naszym siatkarzom na pocieszenie ponownie pozostał jedynie jeden punkt, a już w sobotę ciężkie spotkanie z MOS Będzin w hali im. Arka Gołasia o godz. 18.00.

Energetyk Jaworzno - Pekpol Ostrołęka 3:2 (20:25, 25:17, 18:25, 25:21, 15:11)
Pekpol: G.Pietkiewicz, P.Pietkiewicz, Żyliński, Kuczko, Sacharewicz, Szczygielski, Kaniowski (libero) oraz Stańczuk, Walendzik, Jacyszyn, Rutecki.