Pekpol bez problemów pokonał Camper (zdjęcia, wideo)

Siatkarze Pekpolu podeszli bardzo poważnie do swojego rywala w meczu kontrolnym. Fot. A. Dobkowski
Kolejny udany sprawdzian zaliczyli siatkarze ostrołęckiego Pekpolu, którzy w spotkaniu przed własną publicznością pokonali drugoligowy Camper Wyszków 5:0.

Pekpol Ostrołęka - Camper Wyszków

- Dla mnie nie jest tak ważny wynik tego spotkania, tylko realizacja planu przygotowawczego do zbliżającego się sezonu - mówił jeszcze przed rozpoczęciem meczu trener Andrzej Dudziec.
Tłumaczenia tłumaczeniami, ale widać było pełną mobilizację i zaciętą walkę o każdy punkt, który miał dać zwycięstwo w poszczególnych setach. Na plac gry trenerzy desygnowali swój podstawowy garnitur od pierwszych minut, który rozegrał praktycznie dwie pełne partie. W trzecim secie było podobnie tyle, że miejsce Pawła Pietkiewicza zajął Grzegorz Białek.

Mimo, że to dopiero początek okresu przygotowawczego to już teraz widać, że w wyjściowym składzie Pekpolu z zeszłego sezonu wielkie rewolucje nie zajdą. Na rozegraniu Grzegorza Pietkiewicza zastąpi zapewne Konrad Woroniecki. W ataku miejsce dla Artura Żylińskiego, a na środku bloku Tomasz Stańczuk i Mateusza Sacharewicz. Trzeci ze środkowych Karol Szczygielski na razie musi zgubić nadwagę, a Cezary Stanisławajtys będzie jeszcze zbyt mało ograny, aby ryzykować jego grę w meczach ligowych od pierwszych minut.

Na przyjęciu miejsce dla Pawła Pietkiewicza i Artura Jacyszyna, których brak w wyjściowym składzie z pewnością byłby niespodzianką. Do tego dochodzi nowy libero Adrian Mihułka, który zastąpi Damiana Kaniowskiego. Pozostałych zawodnikom wywalczenie miejsca w wyjściowym składzie raczej nie wyjdzie, chociaż Grzegorz Białek i Tomasza Rutecki powinni być wartościowymi zawodnikami. Na razie na straconej pozycji stoi Edward Górecki, który w meczu z Camper nie miał zbyt dużo czasu na wykazanie się, a ligowy sezon może dla niego rozpocząć się dłuższym postojem w kwadracie.

Co do samego meczu to Pekpol pokazał, że jest zespołem wyraźnie lepszym, chociaż popełniał sporo niewymuszonych błędów, często ryzykując silną zagrywką, czy też atakiem. Mimo to we wszystkich pięciu partiach wygrał pewnie i zdecydowanie zaliczając kolejny udany sprawdzian. Kolejne sprawdziany już w sobotę, kiedy to biało-czerwoni zagrają w Memoriale Józefa Gajewskiego w Suwałkach z miejscowym Ślepskiem, Siatkarzem Wieluń oraz Rajbudem Gorzów Wielkopolski. Budujący jest fakt, iż czwartkowy sparing obejrzało dokładnie 234 fanów siatkówki z naszego miasta i okolic. Jeśli tyle osób zawitało do hali na takie spotkanie, to ile przyjdzie dopingować naszych siatkarzy już w sezonie ligowym...

Pekpol Ostrołęka - Camper Wyszków 5:0 (25:22, 25:18, 25:20, 25:17, 15:10)
Pekpol w poszczególnych setach wystąpił w składzie:

1 set: Woroniecki, Żyliński, Stańczuk, Sacharewicz, P. Pietkiewicz, Jacyszyn, Mihułka (libero)
2 set: Woroniecki, Żyliński, Stańczuk, Sacharewicz, P. Pietkiewicz, Jacyszyn, Mihułka (libero) oraz G.Pietkiewicz, Rutecki
3 set: Woroniecki, Żyliński, Stańczuk, Sacharewicz, Białek, Jacyszyn, Mihułka (libero)
4 set: G. Pietkiewicz, Rutecki, Stanisławajtys, Szczygielski, Białek, P. Pietkiewicz, Mihułka (libero) oraz Górecki
5 set: G. Pietkiewicz, Rutecki, Stanisławajtys, Szczygielski, Białek, Górecki, Mihułka (libero)

Zobacz materiał filmowy z czwartkowego spotkania Pekpolu z Camperem.