Passa Ostrovi przerwana (zdjęcia, wideo)

P. Nowak
Piłkarze Ostrovi starali się walczyć, ale punkty zostały w Łomiankach.
Piłkarze Ostrovi starali się walczyć, ale punkty zostały w Łomiankach. P. Nowak
Nie udało się piłkarzom Ostrovi Ostrów Mazowiecka podtrzymać passy meczów bez porażki. W spotkaniu kończącym rundę jesienną grupy północnej IV ligi mazowiecki ulegli na wyjeździe 0:2 drużynie KS Łomianki.
IV liga mazowiecka: KS Łomianki - KS Ostrovia Ostrów Maz.

IV liga mazowiecka: KS Łomianki - KS Ostrovia

Do meczu rozgrywanego w sobotnie popołudnie, 19 listopada beniaminek przystępował bez Dawida Wilczewskiego, który doznał kontuzji na treningu.

Pierwszą groźną sytuację stworzyli po niespełna kwadransie gry gospodarze i od razu była to okazja bramkowa. Po zamieszaniu w polu karnym jeden z miejscowych piłkarzy uderzył piłkę i trafił nią w słupek. Z dobitką podążył napastnik gospodarzy i mając przed sobą tylko pustą bramkę nie zmarnował sytuacji.
Goście mogli natychmiast odpowiedzieć, ale z ostrego kąta Arek Ciach nie zdołał trafić w światło bramki. Był to początek okresu lepszej gry Ostrovi, która zaczęła coraz groźniej atakować. W 26. minucie Łomianki trafiły jeszcze co prawda do bramki Rakowieckiego, ale sędzia dopatrzył się pozycji spalonej. Od tego momentu żółto-zieloni zaczęli już na dobre zagrażać Łomiankom. Po nieco ponad pół godzinie gry groźnie strzelali Gromek i Ciach. Przez kwadrans Ostrovia stworzyła kilka bardzo dobrych sytuacji, których jednak nie zdołała wykorzystać.

Tuż przed przerwą zaatakowali jeszcze miejscowi, ale w sytuacji sam na sam Rakowiecki nie dał się pokonać. Do przerwy Łomianki prowadziły więc 1:0, choć z przebiegu gry remis wydawał się być bardziej sprawiedliwym rezultatem.

To co nie wyszło przed przerwą mogło udać się zaraz po zmianie stron. Marcin Truszkowski strzelał z lewej strony pola karnego, ale minimalnie przestrzelił. Gra w drugiej połowie się wyrównała. Ostrovia szukała okazji do wyrównania, lecz miejscowi umiejętnie się bronili i od czasu do czasu groźnie kontratakowali. Nadzieje gości na choćby jeden punkt zostały rozwiane na niespełna 10 minut przed końcowym gwizdkiem. Nikt nie przeciął piłki zagrywanej ze środka pola, dopadł do niej wbiegający z lewej strony w pole karne piłkarz Łomianek i posyłając ją do bramki ustalił rezultat meczu.

Była to pierwsza porażka pod wodzą grającego trenera Marcina Truszkowskiego. Rundę jesienną żółto-zieloni zakończyli na 10. miejscu z dorobkiem 21 punktów.

KS Łomianki - KS Ostrovia Ostrów Mazowiecka 2:0 (1:0)
Bramki: Sołtys Mateusz 13., Kalinowski Wojciech 81.

Ostrovia: Rakowiecki - Kacprzak (68. Wojdak), Malanowski, Wilczewski R., Śledziński - Małkiński, Zaremba, Gromek P. (83. Bednarczyk), Truszkowski - Ciach, Rępa (84. Lipski)