Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Ostrowski Teatr Kotłownia wciąż bez siedziby. 8.02.2024 odbyły się w ratuszu rozmowy na ten temat

OPRAC.:
Beata Modzelewska
Beata Modzelewska
Fot. Urząd Miasta w Ostrowi Mazowieckiej
W czwartek, 8 lutego 2024 roku, odbyło się w ostrowskim ratuszu spotkanie w sprawie opracowania koncepcji, jak ma funkcjonować „budynek SDH” - Centrum Usług Społecznych.

O zamiarze kupna budynku należącego do PSS Społem, znajdującego się przy skrzyżowaniu ul. 3 Maja i Dubois, burmistrz Jerzy Bauer mówił podczas spotkania noworocznego. Lata temu w tym obiekcie znajdował się m.in. sklep spożywczy, a w ostatnich latach sklepy odzieżowe (np. Textil Market). Przez długi czas budynek był wystawiony na sprzedaż, ale chętnych do zakupu dużego obiektu w centrum miasta - nie było.

Rada miasta wyraziła zgodę na zakup budynku. Miasto planuje utworzyć tu Dom Dzienny Pobytu dla osób starszych i powołać Centrum Interwencji Kryzysowych dedykowane głównie dzieciom i młodzieży, ze szczególnym uwzględnieniem osób doświadczających przemocy. Ponadto ma się tu znaleźć miejsce m.in. dla Teatru Scena Kotłownia.

W ratuszu odbyło się spotkanie z wicemarszałek Elżbietą Lanc dot. m.in. możliwości pozyskania środków finansowych na modernizację obiektu i dostosowanie go do planowanych działań.

Prawie 5 lat temu Teatr "Scena Kotłownia" musiał opuścić lokal Bursy Szkolnej, w której działał przez 16 lat. Otworzył scenę tymczasową, najpierw na ul. Prusa, później na ul. Lubiejewskiej. W styczniu 2024 roku Scena Kotłownia musiała opuścić tymczasowe miejsce i została ponownie bez siedziby. Obecnie zespół teatralny spotyka się w prywatnych domach.

Czwartkowe spotkanie wicemarszałek województwa mazowieckiego Elżbiety Lanc, burmistrza Jerzego Bauera z kierownikiem teatru Rafałem Swaczyną, miało na celu znalezienie rozwiązania trudnej sytuacji, w jakiej znalazł się ostrowski zespół.

W czasie dyskusji zauważono możliwość umieszczenia Sceny Kotłownia w planowanym na cele społeczne budynku SDH, który miasto ma kupić w najbliższym czasie. Nie wiadomo kiedy teatr mógłby się wprowadzić, bo lokal wymaga generalnego remontu i odpowiedniej adaptacji. Poprzednia siedziba Sceny Kotłownia przy ul. Rubinkowskiego nie została wyremontowana ze względu na zbyt wysokie koszty. Jednak zespół cały czas wierzy, że prowadzone rozmowy, życzliwość mieszkańców miasta oraz powiatu ostrowskiego i chęć działania dla wspólnego dobra, to szansa na rozwiązanie problemu, które zaowocuje powstaniem pięknej sceny dla ostrowskiego zespołu teatralnego i wszystkich mieszkańców - relacjonuje teatr.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki