Ostrowscy trampkarze pokonują Koronę HiD (zdjęcia, wideo)

Paweł Nowak
Piłkarze Ostrovi (pomarańczowe koszulki) wznieśli się na wyżyny umiejętności i wyraźnie pokonali wymagającego przeciwnika. Fot. Paweł Nowak
Po raz kolejny bardzo dobry mecz rozegrali trampkarze starsi Klubu Sportowego Ostrovia. W meczu na szczycie pokonali w sobotę 9 października przed własną publicznością ostrołęcką Koronę HiD.
Mecz LO Trampkarzy Starszych: KS Ostrovia - Korona HiD Ostroleka

Mecz LO Trampkarzy Starszych: KS Ostrovia - Korona HiD Ostrołęka

Początek spotkania należał do gości, którzy odważnie poczynali sobie na murawie. Z biegiem czasu gra się wyrównała. Jako pierwsi sposób na umieszczenie piłki w siatce, po składnej akcji, znaleźli podopieczni Bernarda Pietkiewicza. Goście mogli błyskawicznie wyrównać, jednak ich dwa strzały o centymetry mijały bramkę Ostrovi, a w kolejnej sytuacji golkiper złapał na linii bramkowej piłkę, którą wcześniej przepuścił między nogami. Do przerwy utrzymywał się wynik 1:0.

Druga połowa to już dużo odważniejsza gra z obydwu stron. Po świetnym rozegraniu piłki i błędzie bramkarza Ostrowianie szybko podwyższyli prowadzenie, ale już chwilę później przyjezdni zdobyli bramkę kontaktową po stałym fragmencie gry. Miejscowi nie zamierzali bronić wyniku i nadal atakowali. Po jednej z akcji piłkę w polu karnym zagrał ręką piłkarz Korony. Sędzia wskazał na wapno, a skutecznym egzekutorem okazał się Mateusz Ruciński. Wynik ustalił w końcowych minutach Mateusz Dawidczyk, który popisał się precyzyjnym strzałem z ok. 20 metrów na pustą bramkę.

- Mamy jeszcze momenty słabszej gry, ale ogólnie nasza postawa wygląda coraz lepiej - mówił trener Bernard Pietkiewicz. - Mecz z Koroną uważam za bardzo dobry, ale zarazem trudny, ponieważ i rywal był bardzo wymagający. Jestem zadowolony z gry, a tym bardziej z wyniku. Początek spotkania należał do rywali, ale już tak mamy, że drugą połowę gramy zawsze znacznie lepiej i skuteczniej. To wszystko dzięki dobrze przepracowanemu okresowi przygotowawczemu. W tabeli jesteśmy jeszcze za Koroną, ale mamy też mniej rozegranych meczów. Jeśli wygramy zaległe spotkania to obejmiemy fotel lidera - dodał szkoleniowiec.

KS Ostrovia - Korona HiD Ostrołęka 4:1 (1:0)
Bramki dla Ostrovi: Kryszpin Damian, Han Tomasz, Ruciński Mateusz, Dawidczyk Mateusz

Skład KS Ostrovia: Grabowski Krzysztof, Popowski Paweł, Han Tomasz, Ostrówka Jakub, Chodubski Rafał (Kubat Mariusz), Wiśniewski Paweł (Rostkowski Łukasz), Zapatka Jakub, Grądzki Tomasz, Lipski Daniel, Dawidczyk Mateusz (Kopacz Kamil), Kryszpin Damian (Ruciński Mateusz)

Tego samego dnia w Mławie kolejny ligowy mecz rozgrywali trampkarze młodsi Ostrovi prowadzeni przez Karola Dmochowskiego. Po czterech z rzędu zwycięstwach, w 5. kolejce musieli uznać wyższość rywali i przegrali 1:4.