"Ostrowia" wraca na rynek. Invest-Bank nowym właścicielem ostrowskiej mleczarni

(mb)
Udostępnij:
Majątek mleczarni kupił największy jej wierzyciel. Zamierza udostępnić go firmie mleczarskiej.

Wczoraj rozstrzygnięty został trzeci, ostatni przetarg na sprzedaż majątku po Mazowieckiej Spółdzielni Mleczarskiej "Ostrowia". Zgłosił się jeden kontrahent i to on został właścicielem majątku. Zapłaci za niego 45 mln zł. Znaczna część tej kwoty powróci do banku, bo 90 proc. majątku mleczarni jest zabezpieczeniem niespłaconych kredytów.

- Celem Invest-Banku S.A. jest prowadzenie przedsiębiorstwa przy wykorzystaniu jego możliwości produkcyjnych, odtworzeniu rynku skupu mleka oraz jego przerobu - mówi Lucjan Klim, wiceprezes zarządu Invest-Bank S.A. - Chcemy, aby zakład był konkurencyjnym przedsiębiorstwem działającym w branży mleczarskiej oraz istotnym podmiotem dla otoczenia gospodarczego Ostrowi Mazowieckiej i okolic oraz jej mieszkańców.

Podczas konferencji prasowej zwołanej dziś w Starostwie Powiatowym dziennikarze usłyszeli, że bank udostępni kupiony majątek znanej na rynku firmie mleczarskiej, która zamierza w krótkim czasie rozwinąć produkcję podobną do tej, którą prowadziła MSM "Ostrowia" i pod znaną w Polsce marką "Ostrowia".

Nie wiadomo, jaka to firma. Obecni na konferencji prezesi banku nie chcieli jej ujawniać, ale zapewnili, że zrobią to, kiedy tylko podpisane zostaną odpowiednie dokumenty. Na pewno nie będzie to Polmlek, który jeszcze dzierżawi majątek od syndyka, prowadzi produkcję i zatrudnia ponad 100 osób. Umowa z Polmlekiem wygasa 30 kwietnia.

- Mam nadzieję, że to są dobre informacje dla mieszkańców powiatu - powiedział starosta Zbigniew Kamiński, który zorganizował konferencję. - Bank deklaruje prowadzenie produkcji pod znanym logo, a więc także zatrudnianie osób, które tu pracowały. Trzeba dołożyć starań, aby powrócili do mleczarni poprzedni dostawcy mleka.

Więcej na ten temat w najbliższym papierowym wydaniu TO.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie