MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Ostrów Mazowiecka. Pierwsza sesja rady miasta. Wybrano nowych przewodniczących

Mieczysław Bubrzycki
Na pierwszej sesji Rady Miasta burmistrz i radni złożyli ślubowanie. Wybrano przewodniczącego, zastępców oraz szefów komisji. Ustalono też zarobki burmistrza

W ostrowskim ratuszu 20 listopada na pierwszej po wyborach sesji zebrała się nowa Rada Miasta.

W porównaniu z poprzednią kadencją w 21-osobowej radzie jest 9 nowych osób, choć niektórzy byli już radnymi we wcześniejszych latach.

Jedenaścioro radnych zostało wybranych z list KW Prawo i Sprawiedliwość, mają więc większość i mogą samodzielnie rządzić. 9 mandatów zdobył KWW Niezależni Razem, a jeden KW Kukiz '15.

Nowa rada będzie obradować przy otwartej kurtynie. Już pierwszą sesję transmitowano, relację można było obejrzeć na stronie miasta. Oprócz tego radnych wyposażono w tablety, w których mogą znaleźć wszystkie materiały na sesje, a podczas obrad używać go będą m.in. przy zgłaszaniu się do dyskusji i podczas głosowań.

Wszystkie miejsca dla publiczności były zajęte, przyjechał m.in. Marcin Grabowski – radny sejmiku woj. mazowieckiego. Obrady rozpoczął radny senior Edward Podbielski.

Na wstępie przewodniczący Miejskiej Komisji Wyborczej Ryszard Mierzejewski przedstawił sprawozdanie z przebiegu wyborów w mieście, a następnie wręczył radnym zaświadczenia o wyborze.

Przedstawił też informację o wyborze burmistrza. Został nim ponownie Jerzy Bauer, który w drugiej turze pokonał Mieczysława Szymalskiego. Nowy burmistrz został także radnym, ale jego mandat otrzymał kolejny na liście PiS Waldemar Pałys.

Ważnym momentem sesji było złożenie ślubowania przez burmistrza i radnych. Większość zakończyła je formułą „Tak mi dopomóż Bóg”.

- To dla mnie sukces i zaszczyt, że ponownie zostałem wybrany – powiedział Jerzy Bauer. - Głosy, jakie dostałem, to także poparcie dla całego zespołu i dowód zaufania dla dużej grupy osób, która razem ze mną tworzyła program wyborczy i realizowała zadania przez cztery lata. To także pozytywna ocena tego, co przez ostatnią kadencję robiliśmy. W czasie kampanii słyszeliśmy wiele życzliwych słów, ale też i uwag. Wszystkie będziemy brać pod uwagę i wdrażać je w miarę możliwości. To była niełatwa kampania wyborcza. Tym bardziej dziękuję całemu zespołowi, który stanął do wyborów. W nową kadencję idziemy zespołem przygotowanym i z przygotowanym programem. Nie stracimy ani chwili, zaczynamy od jutra, bo jutro zaczyna się kadencja.

Za najpilniejsze zadania w najbliższym czasie burmistrz uznaje: rozpoczęcie budowy szkoły z przedszkolem, budowę dróg i chodników (w tym dużego projektu ciągów pieszych i rowerowych) oraz oddanie do użytku – jeszcze w grudniu – odrestaurowanej starej elektrowni, gdzie znajdą się pomieszczenia dla miejskiej kultury.

- Bardzo zależy mi na współpracy, zapraszam do niej – powiedział burmistrz. - Swój urząd będę pełnił dla wszystkich i w imieniu wszystkich mieszkańców. Musimy zbudować miasto dla wszystkich i na długie lata.

Wszystkie stanowiska w radzie objęli radni z KW PiS. Przewodniczącym został Robert Krajewski, a zastępcami przewodniczącego Bogusław Konrad i Krzysztof Laska.

Przewodniczącym komisji rewizyjnej został Edward Podbielski, skarg wniosków i petycji – Paweł Pecura, finansowej – Ewa Orzechowska, oświaty – Waldemar Pałys, gospodarki komunalnej – Mirosław Gromek, planowania przestrzennego – Edward Zalewski.

Ustalono też nowe zarobki burmistrza. Złożą się na nie: 4800 zł wynagrodzenia zasadniczego, 2100 zł dodatku funkcyjnego, 2760 zł dodatku specjalnego i 20 proc. wynagrodzenia zasadniczego jako dodatek za wieloletnią pracę.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki