Ostrovia w dziesiątkę pokonała Bzurę Chodaków

Andrzej Łyziński uratował Ostrovię przed utratą bramki
Andrzej Łyziński uratował Ostrovię przed utratą bramki Arkadiusz Dobkowski
Miłą niespodziankę swoim kibicom sprawili piłkarze Ostrovii Ostrów Mazowiecka, którzy w meczu 33. kolejki IV ligi mazowieckiej - grupy północ przed własną publicznością pokonali Bzurę Chodaków 1:0, po bramce strzelonej przez Piotra Zacheję.

Spotkanie fatalnie rozpoczęło się dla gospodarzy, którzy nie tylko do meczu przystąpili osłabieni brakiem kilku podstawowych zawodników (m.in. Piotra Strzeżysza, Piotra Dawidzkiego i Wojciecha Skorupki), ale już w 12. minucie meczu stracili Kamila Małkińskiego. Środkowy obrońca gospodarzy otrzymał czerwoną kartkę za faul na zawodniku Bzury w polu karnym. Rzut karny obronił jednak Andrzej Łyziński i przywrócił nadzieje na korzystny wynik w sobotniej batalii.

Mimo że Ostrovia musiała radzić sobie w dziesiątkę, to w 75. minucie meczu przeprowadziła kluczową akcję. Piotr Zacheja otrzymał świetne podanie od Roberta Wilczewskiego i nie zmarnował wybornej okazji do zdobycia gola. Ostatecznie podopieczni trenera Pawła Kowalczyka odnieśli skromne zwycięstwo 1:0. Ostatni mecz w obecnym sezonie rozegrają w sobotę, 18 czerwca w starciu z Koroną Szydłowo. Początek o godz. 17.00

Ostrovia Ostrów Mazowiecka - Bzura Chodaków 1:0 (0:0)
Bramka: Zacheja 75.

Ostrovia: Łyziński - Nidecki, Małkiński, Latański, Zapatka (85. Romanik) - Wasil (60. Lipski), R. Wilczewski, Zaremba, D. Wilczewski - Dzwonkowski, Zacheja