Ostrovia odprawiła Kasztelana bez punktów (zdjęcia, wideo)

Marcin Truszkowski (z lewej) już od pierwszych minut nękał defensywę Kasztelana. P. Nowak
W spotkaniu 8. kolejki IV ligi mazowieckiej piłkarze Ostrovi Ostrów Mazowiecka okazali się lepsi od Kasztelana Sierpc. Wszystkie bramki padły w przeciągu zaledwie kilku minut.
Mecz IV ligi mazowieckiej: KS Ostrovia - Kasztelan Sierpc

Gospodarze przystępowali do meczu z ogromnymi problemami kadrowymi. Do grona już wcześniej kontuzjowanych Pawła Samsela, Marcina Gromka, Karola Dmochowskiego i Sławomira Różańskiego dołączyli także Daniel Góral i Mariusz Malanowski.

Pomimo wystawienia eksperymentalnego składu pierwsze minuty mogły napawać optymizmem. Już w 1. minucie oko w oko z bramkarzem Kasztelana stanął Truszkowski, ale trafił wprost w niego. Chwilę później znów groźnie było pod bramką gości, tym bardziej, że interwencje ich golkipera nie były zbyt pewne. W kolejnych minutach tempo nieco spadło, mniej było podbramkowych sytuacji. Defensywa Ostrovi choć może nie zawsze grała pewnie to nie pozwoliła przyjezdnym na wiele i w efekcie przed przerwą gole nie padły.

Po zmianie stron piłkarze Henryka Wilczewskiego nadal wydawali się kontrolować spotkanie, ale nie potrafili tego udokumentować golem. Z biegiem czasu coraz śmielej zaczął natomiast atakować Kasztelan. W jednej z akcji tylko dzięki dobrej interwencji Rakowieckiego Ostrovia nie przegrywała.

Kibice długo nie mogli doczekać się bramek, ale piłkarze w pełni wynagrodzili to im między 79. i 82. minutą. Po rzucie rożnym do przebijanej głowami piłki dopadł wprowadzony na boisko chwilę wcześniej Tomasz Rępa i dał swojej drużynie prowadzenie. Goście nie otrząsnęli się jeszcze po stracie pierwszej bramki, a już przegrywali 0:2. Marcin Truszkowski minął wychodzącego bramkarza z Sierpca i pewnie skierował piłkę do siatki.

Łatwo zdobyte prowadzenie uśpiło gospodarzy i po chwili prowadzili oni już tylko 2:1. Nie pozwolili jednak rywalom na więcej i dowieźli korzystny rezultat do końcowego gwizdka inkasując tym samym 3 punkty.

KS Ostrovia Ostrów Mazowiecka - Kasztelan Sierpc 2:1 (0:0)
Bramki: Rępa Tomasz 79., Truszkowski Marcin 80. - Sudomir Tomasz 82.

Ostrovia: Rakowiecki - Wojdak (87. Śledziński), Małkiński, Zaremba, Kacprzak - Gromek P. (77. Rępa), Wilczewski R. (90. Kolasiński), Bednarczyk, Ciach - Truszkowski, Wilczewski D.

Zapraszamy do oglądania galerii zdjęć oraz materiału wideo z bramkami z tego meczu.