Ostrołęka:Koszykarki II LO mistrzyniami miasta! [WIDEO, ZDJĘCIA]

Michał Kowalczyk
Koszykarki z II Liceum Ogólnokształcącego im. C.K. Norwida triumfowały w Mistrzostwach Ostrołęki szkół średnich. W finale pokonały one odwieczne rywalki z I Liceum Ogólnokształcącego 20:8. Co ciekawe, poza podium znalazła się faworyzowana ekipa III LO.

Koszykarki II LO w fazie grupowej zajęły pierwsze miejsce w grupie B, wyprzedzając III LO, ZSZ 3 i ZSZ 4. W półfinałowym boju zawodniczki z Norwida pokonały ZSZ 2 16:10. W finale zmierzyły się z I LO i były w tym meczu zdecydowanie lepsze, wygrywając 20:8. Mistrzostwo Ostrołęki zdobyły: Kamila Kolanowska, Natalia Trzaska, Palina Adzerykha, Olga Patoka, Dominika Ostrowska, Wiktoria Domian, Patrycja Gadomska, Anna Bonul, Natalia Lenda, Ilona Żebrowska. Opiekunem drużyny była Justyna Trzecak-Samluk.

Dyplomy, medale i puchar wręczyli wiceprezydent Ostrołęki Grzegorz Płocha oraz dyrekcja MZOS-TiIT - dyrektor Robert Juchniewicz i wicedyrektor Radosław Stachacz.