Ostrołęka. Ratusz zawarł umowę z Politechniką Warszawską - wydziałem transportu. 20.09.2019. Czego dotyczy umowa?

redakcja TO
Ostrołęka. 20 września w Urzędzie Miasta Ostrołęki prezydent Łukasz Kulik podpisał umowę o współpracy z Politechniką Warszawską - wydziałem transportu.

W spotkaniu uczestniczyli: Dziekan Wydziału Transportu prof. dr hab. inż . Marianna Jacyna oraz profesor uczelni dr hab. inż. Konrad Lewczuk, przedstawiciele MZK, przedstawiciele Zespołu Szkół Zawodowych Nr 1, dyrektorzy szkół ponadpodstawowych uczniowie ZSZ Nr 1.

Umowa została zawarta, w celu stworzenia formalnych ram współpracy władz Ostrołęki i Politechniki Warszawskiej - wydziału transportu na rzecz doskonalenia rozwoju systemu transportowego miasta oraz systemu kształcenia w zawodowych szkołach ponadpodstawowych prowadzonych przez miasto. Ponadto w ramach współpracy możliwe jest określanie zasad pozyskiwania funduszy na wykonanie realizowanych przedsięwzięć oraz wspólne o nie występowanie.

Strony podejmują współpracę przy realizacji dwóch projektów obszarowych:

 1. Objęcie patronatem przez Wydział Transportu Politechniki Warszawskiej zawodowych szkół ponadpodstawowych prowadzonych przez miasto, w tym w szczególności kształcących w zawodach: technik logistyk, technik spedytor, technik pojazdów samochodowych.
 2. Prowadzenie badań w zakresie efektywnego funkcjonowania systemu transportowego Miasta Ostrołęka, w tym:

  • organizacji zbiorowej komunikacji miejskiej, z uwzględnieniem niskoemisyjnego transportu,
  • prognozowania i planowania rozwoju systemów transportowych Miasta Ostrołęka,
  • prognozowania i planowania zapotrzebowania na usługi transportowe w mieście,
  • kształtowania infrastruktury i planowania sieci transportowych miasta,
  • optymalizacji kosztów funkcjonowania transportu miejskiego,
  • doboru środków transportu oraz technologii przewozów do zadań wynikających z realizacji transportu publicznego w mieście,
  • kierowania i sterowania procesami ruchu drogowego w Mieście Ostrołęka,
  • projektowania, tworzenia i wykorzystywania inteligentnych systemów transportowych,
  • wzajemnego oddziaływania technicznych środków transportu z infrastrukturą oraz środowiskiem naturalnym,
  • niezawodności i bezpieczeństwa systemów transportowych i środków transportu.

Sylwetki gości:

Prof. Marianna Jacyna - Dziekan Wydziału Transportu Politechniki Warszawskiej. Specjalizuje się w zagadnieniach dotyczących modelowania i optymalizacji systemów transportowych i logistycznych oraz rozwiązywania złożonych transportowych problemów decyzyjnych. Działalność naukowa prof. Marianny Jacyny charakteryzuje się łączeniem teorii i praktyki. Profesor brała udział, jako kierownik oraz główny wykonawca, w wielu krajowych projektach badawczych i badawczo – konsultingowych o tematyce transportowej i logistycznej. Jest autorką i współautorką wielu publikacji z zakresu dostosowania infrastruktury transportowej do zadań, rozłożenia potoku ruchu na sieci transportowej, kształtowania systemów transportowych i obiektów logistycznych (terminale przeładunkowe, centra logistyczne). Jest też laureatką wielu nagród rektora politechniki za działalność naukową i dydaktyczną.

Prof. Konrad Lewczuk - Profesor Wydziału Transportu Politechniki Warszawskiej, autor lub współautor ponad 80 publikacji naukowych, promotor blisko stu prac dyplomowych, uczestnik wielu projektów, ale też laureat nagród za działalność naukowo – dydaktyczną.

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie