MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Ostrołęka. III Liceum Ogólnokształcące w Belgii w ramach projektu" Learning and Teaching with Digital Tools in Education. 14.03.2023

OPRAC.:
Beata Dzwonkowska
Beata Dzwonkowska
III LO w Ostrołęce
27 lutego 2023 grupa uczniów z III Liceum Ogólnokształcącego w Ostrołęce pojechała do Belgii w ramach projektu" Learning and Teaching with Digital Tools in Education " Uczniowie wraz z nauczycielami mieli okazję zwiedzić Zespół Szkół Technicznych Kogeka o różnych profilach kształcenia.

27 lutego 2023 grupa uczniów z III Liceum Ogólnokształcącego w Ostrołęce pojechała do Belgii w ramach projektu" Learning and Teaching with Digital Tools in Education " Uczniowie wraz z nauczycielami p.Eliza Tyszka i p. Markiem Kulczykiem mieli okazję zwiedzić Zespół Szkół Technicznych Kogeka o różnych profilach kształcenia. Uczniowie tej szkoły kształcą się w zawodach takich jak: cukiernik, masarz, mechanik samochodowy, elektromonter, informatyk, zootechnik, protetyk i wielu innych. Szkoła liczy ok. 2000 uczniów i zatrudnia wykwalifikowanych pracowników.

Szkoła zrobiła ogromne wrażenie pod względem wyposażenia pracowni, które są bardzo zaawansowane.

Na licznych warsztatach uczniowie mogli doskonalić umiejętności posługiwania się technologiami cyfrowymi, doskonalić język angielski, zwiedzać interesujące miejsca i zawierać nowe znajomości także z młodzieżą z Hiszpanii i Francji.

W środę rozpoczęli warsztaty w grupach. Podczas gdy jedni zgłebiali temat "fake newsów", inni odkrywali jak działa chatgpts i jaki wpływ może mieć on na społeczeństwo w przyszłości. Po południu mieli przyjemność zwiedzić miasteczko Geel i zobaczyć słynny zakład psychiatryczny, który jako pierwszy opracował nowy model pracy z pacjentami. Ten nowy model terapii polegał na stworzeniu pacjentom warunków do życia w społeczności przypominającej rodzinę. W ramach tego każdy z pensjonariuszy ma możliwość zamieszkania na terenie ośrodka z wybranym członkiem rodziny.

W czwartek wszystkie grupy biorące udział w projekcie spotkały się na stacji kolejowej, aby jechać do Brukseli.
W Brukseli odwiedziliśmy Parlament Europejski. Uczniowie zobaczyli i zapoznali się między innymi z funkcjonowaniem sali obrad plenarnych, a także mogli dowiedzieć się, gdzie zasiadają przedstawiciele poszczególnych partii politycznych. Nasi uczniowie wykazali szczególne zainteresowanie funkcjonowaniem tej instytucji, zadając wiele pytań pracownikowi oprowadzającemu naszą grupę. Na koniec młodzież wraz z nauczycielami miała okazję zwiedzić starówkę, przepiękny ratusz i malownicze kamieniczki.

Uczniowie brali także udział w grze miejskiej poprzez aplikację Coddy, odkrywając tajemnice Brukseli. Co ciekawe, w stolicy obowiązują trzy języki urzędowe tzn. francuski, niemiecki i flamandzki. Na zakończenie tej inspirującej wyprawy wszyscy integrowali się jedząc gofry i frytki belgijskie. Po powrocie spędzali czas z rodzinami, u których mieszkali podczas wizyty w Belgii.

Te dni to także wspólny czas z rodzinami goszczącym, warsztaty dotyczące wyrobów z czekolady, jazda na łyżwach i kolejna ciekawa wycieczka do Antwerpii. W niedzielę odbyła się ceremonia kończąca wizytę w Geel. Podczas uroczystości wszyscy uczestnicy mogli skosztować typowych belgijskich potraw, powspominać wspólnie spędzony czas.

Przygoda z Erasmusem dobiegła końca w poniedziałek 07.03. Nasza młodzież stała się bogatsza o nowe doświadczenia, ciekawe znajomości, miała też okazję odbyć lekcję odpowiedzialności i pewności siebie.

W kwietniu kolejna przygoda liceum z Erasmusem- tym razem we Francji i także w ramach projektu" Learning and Teaching with Digital Tools in Education "

(Autor: Halina Bartłoszewska, koordynator wyjazdu)

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki