Ostrołęka. Badminton. Trzy złote medale dla KS Badminton Ostrołęka na turnieju w Białymstoku. 20.02.2022. Zdjęcia

Piotr Ossowski
KS Badminton Ostrołęka
20 lutego 2022 r. po rozegraniu 141 pojedynków w turnieju badmintonowym „Badders Cup II” w Białymstoku reprezentanci Klubu Sportowego Badminton Ostrołęka trzykrotnie stanęli na najwyższym miejscu na podium.

Marek Pawlak debiutując w rozgrywkach pojedynczych wywalczył pierwsze miejsce w kategorii singiel C mężczyzn.

- Nasz kolejny zawodnik – Mariusz Bacławski - dotrzymał słowa i zdobył Białystok. Na poprzednim turnieju zajął trzecie miejsce i składał deklarację, że wróci i da z siebie jeszcze więcej – tak też się stało. Tym razem nie dał żadnych szans swoim przeciwnikom. Swój doskonały występ w stolicy Podlasia nasi reprezentanci potwierdzili zdobyciem złota w deblu B mężczyzn.

Należy dodać, że Marek i Mariusz w turniejach badmintonowych połączyli siły po raz pierwszy w grach podwójnych, gdzie komunikacja i zgranie zawodników są bardzo ważne. Reprezentując KS Badminton Ostrołęka w deblu po raz pierwszy nie stracili nawet jednego seta w swoich pięciu pojedynkach