Ostrołęcki KKK po raz pierwszy najlepszy w kraju [ZDJĘCIA]

Ostrołęcki KKK wygrał klasyfikację medalową
Ostrołęcki KKK wygrał klasyfikację medalową Andrzej Chimkowski
Ostrołęcki Klub Karate Kyokushin zanotował świetny występ w zawodach Pucharu Polski, które odbyły się w Ciechanowie. Podopieczni sensei Wiesława Orzoła po raz pierwszy historii okazali się najlepszym klubem w rywalizacji młodzików i juniorów.

Na wysokiej piątej lokacie uplasowali się również w zmaganiach najlepszych seniorów. Puchar Polski to jedna z najważniejszych imprez w sezonie, która w obecnym sezonie przyciągnęła do rywalizacji w sumie 315 karateków z wszystkich czołowych ośrodków karate kyokushin.

Bardzo duże nadzieje klub wiązał z występami doświadczonych seniorów. Srebrny medal wywalczył w kategorii -90 kg Marcin Dąbrowski, który po świetnej półfinałowej walce z Miłoszem Kopycińskim z Rzeszowa, w finale musiał uznać wyższość Marka Wolnego z Tarnowskich Gór. Brązowe medale w zawodach wywalczyli także: Beata Opęchowska w kat. +65 kg, Emilia Chimkowska w kat. -60 kg i Mateusz Parzych w kat. -80 kg. W efekcie Ostrołęcki KKK znalazł się w klasyfikacji drużynowej na piątej lokacie.
- Jestem zadowolony z tego jak zaprezentowali się nasi seniorzy, szczególnie, że wszyscy znaleźli się na podium rywalizacji - podkreśla sensei Wiesław Orzoł. - Stoczyli bardzo dobre pojedynki, które pokazały, że drzemią w nich naprawdę duże umiejętności. Po raz kolejny udowodniliśmy, że jesteśmy w gronie najlepszych karateków w kraju.

W zawodach jeszcze lepiej zaprezentowali się młodsi reprezentanci Ostrołęckiego KKK - juniorzy i młodzicy. W gronie młodzików złoty medal w kategorii -55 kg wywalczył Szymon Niziński po wygranej walce z Pawłem Siwcem z Inowrocławia. Dwa medale padły łupem ostrołęczan w kategorii -60 kg, gdzie w finale spotkali się dwaj reprezentanci OKKK. Zwyciężył Norbert Duszak pokonując Jakuba Nizińskiego po zaciętym pojedynku.

W zawodach nie zawiedli również juniorzy młodsi. Dwa medale na swoim koncie zapisała Dominika Pyskło, która zwyciężyła w kumite w kategorii -55 kg. W finale pokonała Elizę Wiską z Drawska Pomorskiego. Drugi medal podopieczna sensei Wiesława Orzoła wywalczyła w kata zajmując trzecie miejsce. W zawodach srebrny medal wywalczył także Kamil Patra, który w finałowym pojedynku musiał uznać wyższość Wojciecha Lisa z Inowrocławia.
- Jestem bardzo szczęśliwy, bo to niezwykle osiągnięcie po tylu latach pracy - komentuje występ swoich podopiecznych sensei Ostrołęckiego Wiesław Orzoł. Po raz pierwszy w historii jesteśmy najlepszym klubem rywalizacji Pucharu Polski. Cieszę się bardzo z faktu, że mamy tak szeroką grupę zawodniczek i zawodników walczących na tak wysokim poziomie. Mam nadzieję, że kolejne nasze starty już w 2017 roku przyniosą kontynuację dobrych wyników, co pokazuje, że dobrze szkolimy dzieci i młodzież.

W zawodach Ostrołęcki KKK prowadził sensei Wiesław Orzoł. Z kolei sensei Krzysztof Ślaski i sensei Radosław Sikora pełnili rolę sędziów.