Olimp coraz bliżej finału Mazowsza. Zobacz zdjęcia i wideo

A. Dobkowski
W zespole Olimpu prowadzonym przez trenera Norberta Majkowskiego wystąpili: Robert Tyc, Patryk Stepnowski, Stefan Majkowski, Mateusz Olech, Jan Sawczenko, Rafał Krejszeff, Maciej Markowski, Kamil Matusiak, Przemysław Bałdyga, Łukasz Stojke, Igor Wiśniewski. A. Dobkowski
Drugie miejsce wywalczyli siatkarze ostrołęckiego Olimpu w trzecim turnieju I ligi młodzików. Podopieczni trenera Norberta Majkowskiego przed własną publicznością rozegrali niezwykle emocjonujące starcia.

Olimp Ostrołęka w rozgrywkach I ligi młodzików

Turniej dla naszych młodych nadziei siatkówki nie rozpoczął się dobrze. Mimo dobrej postawy Olimp musiał uznać wyższość MDK Warszawa 1:2. Po przegranej w pierwszym secie 22:25, w kolejnej odsłonie meczu ostrołęczanie wygrali 25:20, ale w niezwykle emocjonującym tie-breaku ulegli gościom ze stolicy 17:19.

W kolejnym starciu kibice ponownie obejrzeli trzysetową batalię. W spotkaniu z Huraganem Wołomin podopieczni trenera Norberta Majkowskiego źle weszli w mecz i ulegli 20:25. W kolejnych odsłonach meczu zaprezentowali pełnię swoich umiejętności i wygrali 25:11 i 15:11. W efekcie zapisali na swoim koncie ważne zwycięstwo i wrócili do walki o wysokie miejsce w turnieju.

Trudne boje sprawiły, że na trzeci sobotni mecz z Metrem Warszawa, nasi siatkarze nie mieli już zbyt dużo sił. Mimo, że pierwszy set wygrali 25:22, to w kolejnych musieli uznać wyższość rywali 19:25 i 12:15. W efekcie przegrali 1:2 i po trzech spotkaniach mieli na koncie jedno zwycięstwo.

W drugim dniu zawodów siatkarze Olimpu grali wręcz koncertowo i odnieśli
dwa niezwykle pewne zwycięstwa. W pierwszym starciu pokonali MOS Wola Warszawa 2:0, w setach do 18 i 12. W drugim meczu ich wyższość musiał uznać zespół Czarnych Radom. Tym razem nasi siatkarze również wygrali pewnie 2:0, w setach do 17 i 7. Ostatecznie w zawodach zajęli drugie miejsce, tuż za warszawskim Metrem, które odniosło komplet zwycięstw.

- Zaskoczył mnie trochę bardzo wyrównany poziom zespołów biorących udział w tym turnieju - mówi trener Olimp Norbert Majkowski. - Poza drużyną Czarnych Radom, każdy z każdym mógł wygrać i przegrać. To sprawiło, że zawody były bardzo emocjonujące. Jestem zadowolony z postawy mojego zespołu, bo zajęcie drugiego miejsce znacznie przybliżyło nas do gry w finale Mistrzostw Mazowsza.

Klasyfikacja końcowa turnieju: 1. KS Metro Warszawa, 2. UKS Olimp Ostrołęka, 3. MDK Warszawa, 4. Huragan Wołomin, 5. MOS Wola Warszawa, 6. Czarni Radom.