Ola, Emilia, Magda i Mateusz medalistami na Mazowszu (zdjęcia, wideo)

Szczęśliwy trener Marek Rogala ze swoimi medalistkami, Emilią Kupiewską (z lewej) i Aleksandrą Dzwigałą (z prawej). Fot. A. Dobkowski
We wtorek, 19 kwietnia na plaży miejskiej w Ostrołęce odbyły się finałowe zawody Mistrzostw Mazowsza w biegach przełajowych dla szkół podstawowych i gimnazjów. Tym razem do rywalizacji przystąpiło blisko 900 zawodników i zawodniczek walczących o medale i punkty w ramach XIII Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej.

Indywidualne biegi przełajowe

Największym sukcesem dla naszego miasta były dwa medale dziewcząt w roczniku 1997 na dystansie 1000 m. Srebro wywalczyła Aleksandra Dzwigała, która na mecie zameldowała się tuż przed swoją koleżanką z Gimanzjum nr 4 Emilią Kurpiewską. Obie zawodniczki to podopieczne trenera Marka Rogali, który świetnie przygotował zawodniczki to jednej z najważniejszych imprez w tym roku.

Srebrny medal z kolei na dystansie 1500 metrów w kategorii chłopców z rocznika 1997 wywalczył podopieczny Marianny Pędzich - Mateusz Grabowski z Gimnazjum w Nowej Wsi. Druga w rywalizacji dziewcząt z rocznika 1999 była Magdalena Olszewska z SP Białobiel. Pechowo na czwartej pozycji w biegu na 1000 metrów dziewcząt uplasowała się z kolei Klaudia Dobkowska, która o niespełna sekundę przegrała miejsce na podium rywalizacji.

Wysokie miejsca swoich kategoriach wiekowych w rywalizacji zajęli również: 6. Klaudia Borkowska (SP 6 Ostrołęka), 7. Miłosz Zabielski (Gim. Nowa Wieś), 9. Bartosz Rymek (SP Nowa Wieś), 10. Natalia Bieńkowska (PG Kadzidło), 15. Natalia Ostrowska (Gim. nr 2 Ostrołęka), 17. Martyna Budziłek (PG Kadzidło), 19. Justyna Zalewska (PG Czerwin), 20. Wioleta Głażewska (PG Czerwin), 20. Sebastian Tyszka (SP Piski), 20. Kamil Olbryś (SP Myszyniec).