MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Odkryj 9 narzędzi, które ułatwią naukę i odrabianie zadań domowych. Dlaczego warto korzystać z programów i aplikacji do nauki?

Barbara Wesoła
Barbara Wesoła
Nauka i odrabianie zadań domowych z telefonem? Czemu nie! Aplikacje na smartfon i na komputer pomogą zorganizować naukę lub szybciej wyszukać informacje.
Nauka i odrabianie zadań domowych z telefonem? Czemu nie! Aplikacje na smartfon i na komputer pomogą zorganizować naukę lub szybciej wyszukać informacje. Unsplash
Nauka i odrabianie zadań domowych może być mniej przytłaczające dzięki cyfrowym narzędziom. Aplikacje, strony internetowe, kanały na YouTube, platformy edukacyjne, wtyczki i liczne programy oferują różnorodne rozwiązania, które ułatwiają zdobywanie wiedzy i sprawiają, że odrabianie lekcji jest szybsze. Wybraliśmy 9 narzędzi, które pomogą uczniom zorganizować swoją naukę, znaleźć odpowiedzi na trudne pytania i czerpać radość z edukacji.

Spis treści

Nauka języka polskiego i zadania domowe z lektur – prostsze z tymi trzema narzędziami

Nauka języka polskiego i odrabianie zadań domowych związanych z lekturami może być wyjątkowo przyjemniejsza i efektywniejsza dzięki wykorzystaniu specjalnych aplikacji i stron edukacyjnych. Oto kilka narzędzi, które pomogą ci lepiej zrozumieć treści literackie, analizować teksty i pracować nad zadaniami dotyczącymi lektur:

  • WolneLektury.pl – skarbnica klasyków literatury polskiej i światowej. Dostęp do pełnych tekstów lektur pozwoli ci na lepsze zrozumienie treści i rozwijanie umiejętności interpretacji.
  • Tryb „Redaktor” w Wordzie – funkcja dostępna w arkuszu tekstowym Microsoft Word, która sprawdzi błędy w rozprawce lub oceni, czy wypracowanie nie jest plagiatem.
  • Wtyczka Blackox w Google Chrome – pozwala na kopiowanie tekstów z prezentacji i filmów, a następnie wklejanie ich do arkusza tekstowego. Przyspiesza dodawanie np. cytatów lub danych do pracy.

Języki obce i przedmioty ścisłe – 3 aplikacje, z którymi będzie łatwiej

  • Duolingo – aplikacja do nauki języków obcych w przystępny sposób. Pilnuje regularności i sprawia, że nauka staje się bardziej przyjemna i motywująca.
  • Photomath – aplikacja skanująca zadania matematyczne i dostarczająca dokładnych rozwiązań. Wykorzystaj to narzędzie do zrozumienia procesu rozwiązywania problemów, a nie tylko do kopiowania gotowych odpowiedzi.
  • Wzorowo – aplikacja ze zbiorem ponad 250. wzorów z matematyki, chemii i fizyki.

Oto 3 aplikacje do organizacji nauki – rób zadania szybciej, łatwiej i przyjemniej

Oto kilka dodatkowych aplikacji, które sprawią, że proces nauki i odrabiania zadań domowych będzie bardziej efektywny i angażujący:

  • Evernote – cyfrowy notatnik, który pozwoli organizować notatki, pomysły i plany. Pracuj wydajniej, nie tracąc ważnych informacji. Wszystko w jednym miejscu.
  • Google Drive – doskonałe narzędzie do przechowywania i udostępniania dokumentów, arkuszy kalkulacyjnych i prezentacji. Łatwiej współpracuj z kolegami nad projektami szkolnymi, ponieważ wszystkie pliki możecie udostępniać między sobą.
  • Wtyczka StayFocusd – blokuje strony, które nas rozpraszają na określony czas. Zrób, co ma być zrobione.
  • Pomodoro – aplikacja, która pomaga w kontrolowaniu czasu podczas nauki i zapobieganiu przekraczaniu określonych limitów. Oferuje ona licznik odmierzający czas, alarmy, możliwość śledzenia liczby zakończonych etapów nauki (lub pracy) i przerw oraz ustawianie dłuższych przerw po określonej liczbie cykli.

Korzystanie z odpowiednich aplikacji i stron może znacznie ułatwić proces nauki i odrabiania zadań domowych. Dzięki nim uczenie się do sprawdzianów, do egzaminów, czy też odrabianie zadań staje się bardziej przyjemne i efektywne.

Pamiętajmy jednak, że aplikacje są tylko wsparciem – nie odrobią lekcji z nas i nie napiszą maila na maturze z angielskiego. Dlatego warto uczyć się w wygodny sposób, korzystając z nowoczesnych pomocy, ale nie bezrefleksyjnie kopiować gotowce, aby zdobyć dobrą ocenę.

Umiejętności, których uczymy się w szkole, będą jeszcze potrzebne podczas egzaminu ósmoklasisty lub na maturze, gdzie nie będzie można wyciągnąć telefonu i skorzystać z aplikacji.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Odkryj 9 narzędzi, które ułatwią naukę i odrabianie zadań domowych. Dlaczego warto korzystać z programów i aplikacji do nauki? - Strefa Edukacji

Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki