MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Nowy cmentarz w Kadzidle? Gmina szuka terenów pod nowy cmentarz. 4.05.2023. Zdjęcia

Piotr Ossowski
Piotr Ossowski
O potrzebie budowy nowego cmentarza poinformował wójt gminy Kadzidło Dariusz Łukaszewski. Gmina szuka terenu pod nowy cmentarz.

Cmentarz w Kadzidle to jedna z najpiękniejszych nekropolii w regionie. Głównie z powodu malowniczego położenia na wysokich kurpiowskich wydmach. Tymczasem miejsca na nowe pochówki zaczyna powoli brakować.

- Drodzy mieszkańcy, do Urzędu Gminy w Kadzidle wpłynęło właśnie pismo ks. Proboszcza Ryszarda Kłosińskiego. Ksiądz Proboszcz poinformował, że kończą się miejsca pochówków na kadzidlańskim cmentarzu. Parafia nie jest zainteresowana tworzeniem kolejnego cmentarza – poinformował w mediach społecznościowych wójt gminy Kadzidło Dariusz Łukaszewski.

Jak poinformował wójt, gmina rozważa pomysł budowy nowego, komunalnego cmentarza. W związku z tym poszukuje stosownego terenu.

- W związku z tą decyzją (księdza proboszcza – przyp. red.) rozpatrujemy różne warianty. Jednym z nich jest budowa nowego cmentarza, pozyskanie gruntu, rozpoczęcie procedury. Nie są to łatwe przedsięwzięcia. Musimy jednak zachować się odpowiedzialnie i nie stracić cennego czasu. Bardzo proszę o ewentualne propozycje sprzedaży gruntu, myślimy o trzech, może czterech hektarach, położonych w bezpośrednim sąsiedztwie Kadzidła, a może w granicach administracyjnych naszej wsi, najlepiej z dostępem do drogi publicznej, wodociągu, energii, w stosownej odległości od domostw. Rozważymy wszelkie propozycje. Podejmiemy każdą racjonalną ofertę – napisał wójt.

Zainteresowani mogą się kontaktować bezpośrednio z wójtem gminy Kadzidło: tel. 606 788 420, adresy e-mail: [email protected]; [email protected].

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki