Nie lada wyczyn ratowników WOPR-OS. Sześć medali i rekord Polski!

Hubert Nakielski i Mateusz Adamowski z trenerem Dariuszem Małkowskim
Hubert Nakielski i Mateusz Adamowski z trenerem Dariuszem Małkowskim Archiwum WOPR-OS
Trzy złote medale, dwa srebrne i jeden brązowy wywalczyli zawodnicy WOPR-OS w Letnich Mistrzostwach Polski w Ratownictwie Wodnym. Podopieczni trenera Dariusza Małkowskiego świetnie radzili sobie na 50-metrowej pływalni WKS Śląsk we Wrocławiu.

Na największe słowa uznania w zawodach zasłużył junior młodszy Hubert Nakielski, który w imprezie wywalczył aż cztery medalowe pozycje. Podopieczny trenera Dariusza Małkowskiego na dystansie 100 m ratownik zdobył złoty medal i ustanowił nowy rekord Polski. Reprezentant WOPR-OS wywalczył również dwa srebrne medale w konkurencjach 50 metrów holowanie i 100 m kombinowane oraz brązowy w konkurencji 100 m ratowanie w płetwach, bijąc przy okazji swój rekord życiowy.

W zawodach z bardzo dobrej strony zaprezentował się również młodzik Mateusz Adamowski, który wywalczył złote medale na 50 m holowanie manekina i 100 m ratowanie w płetwach. W imprezie startowali również Anna Mierzejewska i Dawid Świercz, ale w poszczególnych konkurencjach uplasowali się poza podium rywalizacji.

W zawodach prowadzona była klasyfikacja na najwszechstronniejszego ratownika. W przypadku młodzika i juniora o wynikach decydowały najlepsze trzy starty, a w przypadku juniora zaliczane były cztery starty. W gronie młodzików na trzecim miejscu uplasował się Mateusz Adamowski, z zaledwie dwoma punktami straty do zwycięzcy. W kategorii junior młodszy na drugiej pozycji uplasował się Hubert Nakielski. Anna Mierzejewska była dwunasta w gronie juniorek młodszych.

- Sukcesy osiągnięte przez naszych zawodników potwierdzają ich przynależność do najlepszych w kraju, a zdobyte medale i tytuły to efekt codziennej ciężkiej pracy na treningu - podkreśla trener, a zarazem prezes WOPR-OS Dariusz Małkowski. - Bardzo cieszy mnie wysoka dyspozycja naszych zawodniczek i zawodników, a na szczególne wyróżnienie zasługuje Hubert Nakielski. Cztery medale i rekord Polski na jego koncie to naprawdę nie lada wyczyn.