Narwianie rozbili Nafciarzy! Fantastyczny występ Marczaka (bramki video, zdjęcia)

Piłkarze ostrołęckiej Narwi utrzymanie w lidze mają już zapewnione. Teraz chcą pokazać, że warto w nich zainwestować. Fot. A. Dobkowski
Piłkarze ostrołęckiej Narwi odnieśli niezwykle pewne i efektowne zwycięstwo w kolejnym spotkaniu ligowym. Tym razem przed własną publicznością na stadionie przy ulicy Witosa w środowe popołudnie pokonali rezerwy Wisły Płock aż 5:2.

Narew Ostrołęka - Wisła II Płock

Kolejne świetne spotkanie na swoim koncie zapisał pomocnik niebiesko-czerwonych Mariusz Marczak. Podopieczni Mateusza Miłoszewskiego zwykle asystuje przy bramkach strzelonych przez kolegów z drużyn, ale tym razem w starciu ze swoim byłym zespołem postanowił trochę postrzelać. Swój popis rozpoczął w 17. minucie meczu, kiedy to wykorzystał dobre dośrodkowanie w pole karne od niezwykle aktywnego w pierwszej odsłonie meczu Dawida Wilczewskiego i strzałem głową pokonał golkipera gości.

Na dwie minuty przed końcem pierwszej odsłony meczu Mariusz Marczak po raz kolejny uszczęśliwił zebranych na stadionie przy ulicy Witosa kibiców. Tym razem bezpośrednim strzałem z rzutu wolnego zaskoczył bramkarza Nafciarzy (bramka do obejrzenia w materiale video). Jeszcze przed przerwą ten sam zawodnik po indywidualnej akcji dopisał do swojego konta kolejnego gola, uzupełniając tym samym hattricka.

Niestety Narwianie już w doliczonym czasie gry popełnili błąd we własnym polu karnym i mimo interwencji Andrzeja Łyzińskiego goście zdobyli kontaktowego gola za sprawą Macieja Kowalczyka. Mimo to do szatni nasi piłkarze schodzili w dobrych humorach. Po zmianie stron więcej okazji strzeleckich mieli jednak goście i zdołali strzelić za sprawą Jakuba Kustry drugiego gola. Odpowiedź Narwi była jednak tym razem piorunująca, bo już niespełna dwie minuty później niefrasobliwość w szeregach defensywy rywali wykorzystał Paweł Samsel, przejął futbolówkę w polu karnym rywali i pewnie wpisał się na listę strzelców.

W samej końcówce meczu podopieczni Mateusza Miłoszewskiego mieli jeszcze kilka bardzo dobrych sytuacji strzeleckich, ale zawodziła skuteczność. Najpierw dobrej okazji w polu karnym rywala nie wykorzystał Przemysław Olesiński, a następnie dwukrotnie w sytuacji sam na sam pudłował Łukasz Zaniewski. Na minutę przed końcem meczu to jednak ostatni z wymienionych zawodników otrzymał dokładne podanie od Mariusza Marczaka i mając przed sobą pustą bramkę, ustalił wynik spotkania na 5:2 (zobacz bramkę na materiale filmowym).

Narew Ostrołęka - Wisła II Płock 5:2 (3:1)
Bramki: Marczak 17. 43. 45. Samsel 65. Zaniewski 89. - Kowalczyk 45.+1 Kustra 63.

Narew: Łyziński - Skorupka, Zalewski, Samsel, Posmyk - Marczak (89. Kaczyński), Roman, Strzeżysz (46. Zaniewski), Wilczewski (73. Wargulewski) - Olesiński (69. Lelujka), Niedźwiecki