Nadleśnictwo Ostrów Mazowiecka zakupi lasy oraz grunty przeznaczone do zalesienia

Materiał informacyjny NADLEŚNICTWO OSTRÓW MAZOWIECKA

OGŁOSZENIE

Nadleśnictwo Ostrów Mazowiecka informuje, że jest zainteresowane zakupem lasów lub gruntów przeznaczonych do zalesienia.

Na podstawie art.37 ustawy o lasach (Dz.U.2023 poz.1356) istnieje możliwość nabycia przez nadleśnictwo lasów lub gruntów przeznaczonych do zalesienia, stanowiących własność osób fizycznych, osób prawnych jednostek organizacyjnych nieposiadających osobowości prawnej w szczególności w przypadku, jeżeli:

  • Grunt bezpośrednio przylega do gruntu pozostającego w zarządzie Lasów Państwowych Nadleśnictwa Ostrów Mazowiecka.  Reguluje przebieg granicy polno-leśnej.
  • Stan prawny gruntu jest uregulowany (założona jest księga wieczysta, aktualne są zapisy w istniejącej księdze wieczystej, brak jest wpisów w DZIALE IV-Hipoteka- obciążeń hipotecznych).
  • W Miejscowym Planie Zagospodarowania Przestrzennego grunt jest przeznaczony do zalesienia. W przypadku braku takiego planu musi zostać wydana decyzja o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu.

Ofertę sprzedaży gruntu należy przesłać do biura Nadleśnictwa Ostrów Mazowiecka ul. 3 Maja 30, 07-300 Ostrów Mazowiecka lub e-mail: [email protected]
Każda oferta zostanie rozpatrzona, Nadleśnictwo określi przydatność oferowanego gruntu do prowadzenia racjonalnej gospodarki leśnej.
W przypadku jakichkolwiek pytań, osobą do kontaktów w przedmiotowej sprawie jest Adam Kaczmarczyk (029 46 87 36), e-mail [email protected]

Z poważaniem
Nadleśniczy Nadleśnictwa Ostrów Mazowiecka

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki