Mundial 2010. Brazylia rozłożyła Chile na łopatki

Robinho strzelił kolejną bramkę na tych mistrzostwach.
Robinho strzelił kolejną bramkę na tych mistrzostwach. Fot. flickr.com
Reprezentacja Brazylii nie miała żadnych problemów z odniesieniem pewnego zwycięstwa nad Chile 3:0 w 1/8 finału i wywalczyła awans do ćwierćfinału w którym zmierzy się z Holandią.

Bramki dla podopiecznych Carlosa Dungi strzelali Juan, Luis Fabiano oraz Robinho.
Przez blisko pół godziny Brazylia szukała gola otwierającego wynik meczu i ostatecznie dopięła swego w 34. minucie. Maicon wrzucił piłkę z rzutu rożnego w pole karne, gdzie najwyżej wyskoczył Juan. Obrońca włoskiej Romy strzałem głową umieścił piłkę w siatce.

Nie minęło pięć minut, a Brazylijczycy prowadzili 2:0. Gospodarze przeprowadzili świetną akcję Robinho ze skrzydła odegrał do Kaki, ten znalazł świetnie ustawionego Luisa Fabiano, który nie zmarnował dobrej okazji do strzelenia bramki znajdując się sam na sam z Claudio Bravo.

Po zmianie stron nadzieje na korzystny wynik zespołu Chile rozwiał szybko Robinho. Ramires przeprowadził indywidualną akcję, zagrał do Robinho, a były napastnik Realu Madryt technicznym strzałem sprzed pola karnego umieścił futbolówkę w siatce.

Chilijczycy starali się odrobić straty, lub też zdobyć chociaż honorowego gola, jednak nie mogli wstrzelić się w bramkę strzeżoną przez Julio Cesara. Ostatecznie Brazylia wygrała 3:0 i w ćwierćfinale podejmować będzie kadrę Holandii.

Brazylia - Chile 3:0 (2:0)

Bramki: Juan 35. Luis Fabiano 38. Robinho 59.