MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Monika Pyrek: Zachęcamy dzieci do aktywności. Jestem dumna z tych tłumów

PS
Kolejny raz tłumy dzieciaków wzięły udział w trzeciej jesiennej odsłonie akcji „KINDER Joy of moving Alternatywne lekcje WF”, która odbyła się w Belsku Dużym na Mazowszu. – Jestem dumna, że w następnym nowym miejscu udało nam się zachęcić młodych ludzi do aktywności fizycznej – mówi Monika Pyrek, jedna z najlepszych polskich lekkoatletek w historii.

W zajęciach uczestniczyło prawie trzysta dzieciaków ze wszystkich szkół w gminie Belsk Duży. Młodzi uczestnicy ćwiczyli z Moniką Pyrek i zaproszonym przez nią byłym świetnym kolarzem torowym Damianem Zielińskim w hali GOSiR.

– Na budynku hali widnieje wielki napis „Joy of moving” i rzeczywiście tej radości z aktywności było mnóstwo. W wydarzeniu wziął udział wójt gminy Belsk Duży Władysław Piątkowski oraz przedstawiciele firmy Ferrero. Dziękuję bardzo za pomoc, dzięki której możemy realizować tak atrakcyjne lekcje wychowania fizycznego. Hasłem KINDER Joy of moving jest „Zostań Mistrzem Radości”, więc jest oczywiste, że zależy nam najbardziej, by pokazać, że wysiłek fizyczny i aktywność dają dużo radości. Jestem przekonana, że wszyscy możemy nazywać się mistrzami radości – dodaje Pyrek.

Dzieciaki, ale także nauczyciele, nie kryli zadowolenia z faktu, że akcja odbyła się w Belsku Dużym. – Dziękujemy za odwiedziny i wspaniale urozmaicenie lekcji. To ogromna radość i satysfakcja dla dzieci, że mogą spróbować czegoś nowego i to w dodatku pod okiem mistrzyni – mówiła jedna z nauczycielek wychowania fizycznego z SP w Belsku Dużym.

„KINDER Joy of moving Alternatywne lekcje WF” to zajęcia, w trakcie których uczniowie mają możliwość skorzystania z wielu sportowych aktywności na poszczególnych stacjach. Lekcja trwa dwie godziny, a uczniowie mogą ćwiczyć na wszystkich dostępnych urządzeniach. Akcja jest częścią programu realizowanego przez Grupę Ferrero, mającego inspirować dzieci i młodzież do podejmowania fizycznej aktywności w celu wykształcenia u nich kultury ruchu. Uczniowie ćwiczą m.in. na ergometrach wioślarskich, trenażerach sportowych, refleksomierzach, rowerach stacjonarnych, specjalnych ściankach wspinaczkowych, czy symulatorach narciarskich. W sumie jesienią zaplanowanych jest jedenaście takich spotkań. Już odbyły się zajęcia w Warszawie i Belsku Dużym, a kolejne zaplanowane są w Supraślu, Czarnej Białostockiej, Puławach, Mielcu, Drawsku Pomorskim i Mielenku Drawskim.

Jednocześnie na stronie internetowej alternatywnelekcjewf.pl działa e-platforma, na której dostępne są bezpłatne materiały w formie ćwiczeń, gier czy zabaw ruchowych dla najmłodszych. Partnerem tytularnym akcji jest KINDER Joy of moving. Projekt jest realizowany pod patronatem Ministerstwa Sportu i Turystyki, które również współfinansuje jego realizację. Honorowy patronat nad akcją objęli również Minister Edukacji i Nauki oraz Polski Komitet Olimpijski. Partnerem logistycznym przedsięwzięcia jest wypożyczalnia samochodów Rentis.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Monika Pyrek: Zachęcamy dzieci do aktywności. Jestem dumna z tych tłumów - Gazeta Pomorska

Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki