Mocne uderzenie koszykarek Unii! Zwycięstwo różnicą 65 punktów!!! (video)

Koszykarki Unii wspaniale zaprezentowały się na początku nowego sezonu.
Koszykarki Unii wspaniale zaprezentowały się na początku nowego sezonu. Fot. A. Dobkowski
Wspaniale rozpoczęły zmagania w nowym sezonie kadetki ostrołęckiej Unii Basket, które w meczu przed własną publicznością rozgromiły UKS Jagiellonka Warszawa 93:28.

Już pierwsza kwarta spotkania pokazała, że to podopieczne Macieja Kruszewskiego są zdecydowanym faworytem konfrontacji. Szybko zdobyte prowadzenie różnicą i wypracowanie sobie kilkunastopunktowej przewagi sprawiło, że koszykarki Unii grały zdecydowanie spokojniej i z minuty na minutę powiększały przewagę. Na przerwę schodziły prowadząc 43:14, a po w drugiej części meczu praktycznie pomnożyły wynik.
- O to właśnie chodziło, aby mocnym uderzeniem wejść w nowy sezon - powiedział krótko po meczu trener Maciej Kruszewski.

W minionym sezonie zespół Macieja Kruszewskiego występując jeszcze w roczniku młodziczek pewnie awansował do ścisłego finału Mistrzostw Polski i był bardzo bliski zdobycia medalu. Ostatecznie zajął szóste miejsce, ale w obecnym sezonie już nikt takiej szansy na historyczny medal w koszykówce dla naszego miasta nie przepuści. Do tego jednak ponownie daleka droga.

MUKS Unia Basket Ostrołęka - UKS Jagiellonka Warszawa 93:28 (22:6, 21:8, 26:7, 24:7)