MKS bez punktów na inaugurację

Paweł Nowak
Bramkarz Radosław Przesmycki dwukrotnie skapitulował po strzałach piłkarzy Victorii Kałuszyn. P. Nowak
Od porażki rozpoczęli wiosenne zmagania w siedleckiej lidze okręgowej piłkarze Małkińskiego Klubu Sportowego. W spotkaniu rozgrywanym na własnym stadionie ulegli 0:2 Victorii Kałuszyn.

Trener Zbigniew Suchodolski miał do dyspozycji niemal wszystkich piłkarzy. Zabrakło tylko Kamila Małkińskiego, który nadal odczuwa skutki sparingu z Koroną HiD i mając poobijane żebra mógł by zagrać co najwyżej na pół gwizdka. Natomiast Cezary Maliszewski musi pauzować za czerwoną kartkę, którą otrzymał grając jeszcze w juniorach KS Ostrovia.

Gospodarze już od pierwszych minut próbowali przejąć inicjatywę i atakować bramkę Victorii. Czynili to jednak bez efektów. W 10. minucie to przyjezdni wyszli z kontratakiem. Nieudaną pułapkę ofsajdową zastawili podopieczni trenera Suchodolskiego i gracz z Kałuszyna nie zmarnował sytuacji sam na sam z Radosławem Przesmyckim. Od tego momentu coraz częściej do głosu dochodziła Victoria, ale wynik do przerwy nie uległ zmianie.

W drugich 45 minutach to goście byli stroną przeważającą, choć swoje okazje do strzelenia gola miał też MKS. Skuteczniejsi w sytuacjach podbramkowych byli jednak piłkarze Victorii, którzy w 65. minucie ustalili wynik spotkania na 0:2 i zasłużenie sięgnęli po komplet punktów.

MKS Małkinia Górna - Victoria Kałuszyn 0:2 (0:1)

Skład MKS: Przesmycki Radosław, Giziński Cezary, Tarcicki Kamil, Gromek Paweł, Gromek Łukasz (60' Suszczyński Kamil), Jakubik Paweł (75' Skłodowski Maciej), Najgrodzki Adam, Padewski Emil, Imiński Arkadiusz, Domalewski Przemysław, Dębkowski Damian (46' Borowy Arkadiusz)