MKKK Ostrołęka z medalami Mistrzostw Europy w Rumunii, 13-14.11.2021

OPRAC.:
Beata Modzelewska
Złoto i brąz dla zawodników MKKK na Mistrzostwach Europy w karate.

13-14.11.2021 r. w rumuńskim mieście Oradea odbyły się otwarte Mistrzostwa Europy Karate Kadetów, Juniorów i Młodzieżowców.

World Karate Organization to organizacja karate, która w przeciwieństwie do innych wymaga od krajów członkowskich, aby przed startem w zawodach rangi Mistrzostw Europy odbyły się turnieje kwalifikacyjne, które mają na celu wyselekcjonowanie dwóch najlepszych zawodników z każdej kategorii wiekowej i wagowej. Na podstawie takich kwalifikacji w kadrze Polski na Mistrzostwa Europy znalazło się 5 zawodników MKKK: Olga Boruch, Oliwia Sobiech, Katarzyna Lisiewska, Iza Piskorek i Marcin Nalewajk.

Pierwszy dzień mistrzostw należał do Izy Piskorek i Marcina Nalewajka. Iza zdobyła złoty, Marin - brązowy medal.

Iza Piskorek stoczyła cztery walki z przedstawicielkami najsilniejszych reprezentacji europejskiego karate (Litwa, Rumunia, Szwecja i Ukraina) i nie miała sobie równych, wygrywając zasłużenie kolejne pojedynki, dzięki czemu na koniec dnia mogła cieszyć się z tytułu mistrzyni Europy. Jest to obecnie jej największy sukces.

Marcin Nalewajk po wygranej walce barażowej znalazł się w najlepszej czwórce. W walce półfinałowej, po nie do końca zrozumiałej decyzji sędziów musiał uznać wyższość swojego rywala, co ostatecznie uplasowało go na najniższym stopniu podium.

Podczas drugiego dnia mistrzostw swoje walki toczyli młodzieżowcy, a przedstawicielkami Polski i MKKK były Olga Boruch, Oliwia Sobiech i Katarzyna Lisiewska. Dziewczyny znalazły się w najlepszych ósemkach w swoich kategoriach, jednak po bardzo wyrównanych walkach o wejście do strefy medalowej przegrały niejednogłośnymi decyzjami sędziów i ostatecznie zajęły miejsca poza podium.

Opiekunami zawodników podczas wyjazdu byli sensei Artur Prusiński i sensei Kinga Przybyłek.

Reprezentacja Polski uplasowała się na II miejscu w klasyfikacji drużynowej, z 27 medalami.