Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Mieszkaniec gminy Baranowo dostał wspaniały prezent - nowy dom

OPRAC.:
Beata Modzelewska
Beata Modzelewska
Mat. organizatorów zbiórki
- Zbieramy na mały kontener mieszkalny dla Pana Henryka. Chcemy dać temu wspaniałemu człowiekowi szansę na godne i spokojne życie - tak brzmiał fragment opisu pod zbiórką, którą grupa wrażliwych osób utworzyła w grudniu 2023 roku na portalu zrzutka.pl. "Żadne z nas nie spodziewało się takiego obrotu sprawy, a jednak pozornie niemożliwe stało się możliwym. Wspólnymi siłami w zaledwie kilkadziesiąt godzin od udostępnienia zbiórki uzbieraliśmy pełną sumę, a nawet więcej niż było zaplanowane" - piszą dziś, szczęśliwi, bo pan Henryk ma - dzięki dobrym ludziom - nowy dom.

Pan Henryk ma 70 lat i jeszcze kilka tygodni temu mieszkał w drewnianym, rozsypującym się domu.

"(...) Dziurawy dach, nieszczelne okna, ściany i drzwi oraz brak podłogi uniemożliwiają mieszkanie. Przeciekający dach spowodował obniżenie stropu, które w każdej chwili grozi zawaleniem. W domu nie ma łazienki, bieżącej wody oraz ogrzewania. Pan Henryk żyje bez podstawowych sprzętów (m.in. lodówki). Dom Pana Henryka nadaje się jedynie do zburzenia. Mimo tak ciężkich warunków nie poddaje się i stara się cieszyć każdym dniem. Jest bardzo pogodnym człowiekiem, pogodzonym ze swym losem i biedą. (...) Najgorsza jest dla niego zima. Niemożliwym jest funkcjonowanie w domu bez ogrzewania, a cieknący dach i lejąca się woda dodatkowo uprzykrzają życie. W tej sytuacji Panu Henrykowi grozi oddanie do przytułku dla bezdomnych. Dla niego byłaby to straszna kara, jest człowiekiem starej daty i ciężko byłoby mu się rozstać ze swoją ojcowizną. (...) Największym marzeniem Pana Henryka jest mały dom/kontener mieszkalny, gdzie będzie ciepło, bezpiecznie i spokojnie, a z dachu nic nie będzie leciało na głowę..." - tak brzmiał opis zbiórki.

W ciągu kilku dni na konto stworzone przez wolontariuszy Szlachetnej Paczki wpłynęło ponad 36 tys. złotych. I za to kupiony został kontener dla pana Henryka.

Kochani przyjaciele, znajomi, ludzie dobrej woli z całego serca dziękujemy Wam za pomoc w tej zbiórce. Magia Świąt Bożego Narodzenia udzieliła się nam wszystkim, ponownie pomnożyliśmy dobro, dzieląc się z drugim człowiekiem tym, co mamy. Dziękujemy raz jeszcze w imieniu Pana Henryka, który może teraz bez zmartwień o dach nad głową wieść spokojne życie.

- dziekuje lider Sylwester Parzych wraz z wolontariuszami Szlachetnej Paczki z gminy Kadzidło.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki