MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Miasto zgodziło się pomóc kupcom z "ryneczku". Zabezpieczy im kredyt

Redakcja
Decyzję w tej sprawie podjęła rada miasta

Najważniejszym punktem obrad czwartkowej, nadzwyczajnej sesji rady miasta - i jednocześnie powodem jej zwołania - był projekt uchwały o wyrażeniu zgody na obciążenie hipoteką nieruchomości gruntowej stanowiącej własność miasta Ostrołęki.

Chodzi o teren targowiska przy ul. Prądzyńskiego. Przypomnijmy, że teren ten wydzierżawiła od miasta spółka Kurpiowskie Centrum Handlowo-Usługowe skupiająca handlujących tam kupców. Spółka zamierza wybudować w tym miejscu halę targową. O sprawie pisaliśmy wielokrotnie. Między innymi TUTAJ i TUTAJ

Okazuje się jednak, że kupcy potrzebują pomocy miasta.

Chcą, na budowę hali zaciągnąć kredyt, w wysokości 14 mln złotych, którego zabezpieczeniem byłaby hipoteka na gruncie stanowiącym "ryneczek". Jako, że jest on przez spółkę dzierżawiony, na ustanowienie hipoteki musi się zgodzić właściciel, czyli miasto. Wyrażenie takiej zgody to kompetencja rady miasta.

I rada miasta zgodziła się na to niemal jednomyślnie - 13 głosami za przy jednym wstrzymującym się (Mariusza Popielarza), nikt nie był przeciw. W czwartkowej sesji wzięło udział tylko 14 z 23 radnych.

Jak powiedział nam Stanisław Ścibek, prezes KCH-U budowa hali najprawdopodobniej ruszy wczesną wiosną przyszłego roku. To pewna zmiana wcześniejszych planów, które zakładały, że kupcy zaczną budować halę jeszcze w tym roku.

Więcej na ten temat w papierowym wydaniu Tygodnika Ostrołęckiego

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki