MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Wręczenie dyplomów absolwentom Wyższej Szkoły Administracji Publicznej w Ostrołęce, 5.07.2024

Beata Modzelewska
Beata Modzelewska
Fot. Beata Modzelewska
W tym roku akademickim ponad 30 osób uzyskało dyplom ukończenia studiów pierwszego stopnia WSAP z oceną bardzo dobrą, w tym 16 osób z wyróżnieniem. Władze uczelni uroczyście wręczyły im dyplomy 5 lipca 2024. Podczas tej uroczystości dyplomy odebrali także absolwenci studiów podyplomowych.

- Zacznę od tego, że chyba nigdy w historii naszej uczelni nie gościliśmy na uroczystości aż czterech posłów. Jestem stremowana - zaczęła rektor - prof. WSAP dr Lucja Lisiecka, witając gości. Ale płynnie przeszła do podsumowania roku akademickiego.

- Szczególnie ważne jest dla mnie, że nasi studenci bardzo się zaktywizowali. Mieliśmy podwójne otrzęsiny, mieliśmy WSAP-onalia i mamy nadzieję, że staną się naszą tradycją. Dzisiaj studenci trzeciego roku robią imprezę pożegnalną, czym mnie ujęli, bo tego jeszcze nie było w historii uczelni. Odbieram to jako osobisty, ale też nasz wspólny sukces, że studenci, mam taką nadzieję, poczuli, że są u siebie. Tworzymy pewną wspólnotę. W tym roku przeżyliśmy wizytację Polskiej Komisji Akredytacyjnej. Bo w tym roku też złożyliśmy, jak państwo wiecie, wniosek o studia magisterskie. Wkrótce mamy uzyskać odpowiedź (ma nadejść do połowy lipca - red). Wniosek o uruchomienie studiów magisterskich wymagał naprawdę tytanicznej pracy. Pracowaliśmy nad tym wspólnie, może ja najmniej. Natomiast największą niewątpliwie zasługę w przygotowaniu tych wszystkich raportów miała kierownik dziekanatu Jadwiga Sadowska. Drugą osobą był prof. WSAP dr hab. Dariusz Szafrański, który pomagał nam skompletować obsadę do tych studiów magisterskich, bo największy problem stanowi znalezienie wykładowców. I dzięki panu profesorowi udało nam się to wszystko ogarnąć.

Prof. Lisiecka przypomniała, że w tym roku WSAP obchodzi 30-lecie. Jubileuszowa uroczystość odbędzie się 27 września.

- Przygotowujemy dwa wydarzenia. Pierwsza impreza to będzie uroczysta inauguracja roku akademickiego z wieloma atrakcjami, natomiast wieczorem tego dnia odbędzie się wielki bal charytatywny.

Rektor pogratulowała absolwentom (potem uczyniło to jeszcze wielu gości) i podziękowała wykładowcom.

- Chyba dawno mnie tak nie ujęła radość studentów jak wychodzili po egzaminie, a potem po ogłoszeniu wyników. Ile tam było uśmiechów, ile było uścisków, nawet panią rektor ściskali. Naprawdę serce rosło, gdy patrzyłam na wasze uśmiechy, więc bardzo wam gratuluję. To były trzy lata waszej ciężkiej pracy. Nie czuję, żebyśmy się żegnali. Na razie macie wakacje i zakładam, że po wakacjach znowu się spotkam, przynajmniej z większością z was.

- Życzę wam, aby wiedza i doświadczenie zdobyte w trakcie tych studiów pomogły wam w realizacji zawodowych i osobistych planów - do absolwentów zwróciła się Jadwiga Sadowska. - Mam nadzieję, że będziecie miło wspominać spędzony tutaj czas. No i oczywiście wrócicie do nas na studia podyplomowe i na studia drugiego stopnia.

W imieniu władz uczelni i własnym podziękowała absolwentom, którzy służyli pomocą administracji szkoły, udzielali się w pracach komisji stypendialnej, uczestniczyli w posiedzeniach senatu uczelni oraz pracowali w samorządzie studenckim.

Wyróżnieni studenci to: Patryk Sakowski, Marzena Kobylińska, Anna Kaszuba, Katarzyna Parzych, Agnieszka Radek, Aleks Damian Podbielski, Tomasz Mierzejek, Daniel Sadlak.

W imieniu absolwentów władzom uczelni i wykładowcom podziękowała Marzena Kobylińska.

- Nie tak dawno wkraczaliśmy w mury tej uczelni, pełni obaw i niepewności. Jednak dzięki serdeczności kadry wykładowców, administracji uczelni, a także życzliwości starszych koleżanek i kolegów oraz naszej ciężkiej pracy dziś możemy powiedzieć, że doszliśmy do upragnionego celu. Z tej okazji chcę w imieniu nas wszystkich złożyć podziękowania opiekunom, administracji, a przede wszystkim wykładowcom, którzy tworzą klimat uczelni. Dziękujemy za ich wysiłek dydaktyczny. Drodzy absolwenci, odebrane przez was dyplomy ukończenia studiów licencjackich są nagrodą za trzy lata wysiłku i trudu włożonego we własny rozwój, stanowią zarazem zachętę do dalszego zdobywania i pogłębiania wiedzy, czego wam z całego serca życzę. Mam nadzieję, że za dwa lata będziemy mogli spotkać się również na rozdaniu dyplomów magisterskich.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki