Medalowy podbój Pragi Fight Academy

A. Dobkowski
Reprezentacja Fight Academy zaliczyła udany występ.
Reprezentacja Fight Academy zaliczyła udany występ. A. Dobkowski
Zawodnicy Fight Academy prowadzeni przez trenera Arkadiusza Ludwiczaka zapisali na swoim koncie kolejne sukcesy. Tym razem wrócili z medalami z międzynarodowego turnieju kickboxingu z Czech.

W Międzynarodowym Turnieju Kosa Cup wzięła udział trójka reprezentantów Fight Academy, którzy rywalizowali w gronie zawodników z Czech, Austrii i Polski. Podopieczni trenera Arkadiusza Ludwiczaka zaprezentowali się w formule light contact.

W kat. -80 kg Jarosław Wronowski wygrał walkę półfinałową z zawodnikiem z Ełku, ale w finale musiał uznać wyższość reprezentanta gospodarzy i wywalczył srebrny medal. W kat. -70 kg Jakub Jarka stoczył aż cztery walki i wszystkie wygrał. Pokonał kolejno zawodników z Czech, Austrii i dwóch Polaków, zdobywając złoty medal.
Trzeci z kickbokserów Fight Academy Jakub Winiarczyk w kat. -90 kg zdobył brąz. Debiutujący w tak poważnej imprezie zawodnik wygrał dwie walki i poniósł jedną porażkę.
- To był nasz dobry występ i jestem zadowolony z tego, co zaprezentowali zawodnicy naszego klubu - podkreśla trener Arkadiusz Ludwiczak. - Szczególnie dobrze wypadł Jakub Jarka, który wygrał w bardzo dobrym stylu wszystkie walki i pokazał, jak duże możliwości w nim drzemią.

Zawodnicy Fight Academy dobrze spisali się również w Mistrzostwach Mazowsza MMA w Wołominie. Łukasz Ceberek w kat. -62 kg wywalczył mistrzowski tytuł, a Tobiasz Gąska w kat. -67 kg junior wrócił z zawodów z brązem.