Medalowe mistrzostwa OKLI i Siódemki. Zobacz zdjęcia

Redakcja
Brązowe medale wywalczyła sztafeta chłopców 4 x 100 m.
Po siedem medali sięgnęli reprezentanci ostrołęckich klubów - OKLI i Siódemki podczas Mistrzostw Mazowsza Młodzików. W zawodach uzyskali wiele wartościowych wyników, które dobrze rokują przed kolejnymi ważnymi imprezami.

Mistrzostwa Mazowsza Młodzików

Podczas zawodów w stolicy kraju świetnie zaprezentował się podopieczny Marianny Pędzich Kamil Łyszkowski. W finałowym biegu na 2000 metrów z wynikiem 6:19,57 wywalczył złoty medal. Po srebro sięgnął z kolei Radosław Mateusiak w biegu na 100 m. Niezwykle utalentowany sprinter prowadzony przez trenera Roberta Brzuzego w finałowym starcie uzyskał 12,14 s.

Srebrny medal w zawodach wywalczyła także sztafeta dziewcząt 4 x 100 m, w składzie: Dominika Sęk, Klaudia Borkowska, Magdalena Olszewska i Aleksandra Olewiecka. Zawodniczki prowadzone przez trenerów Mariannę Pędzich i Bartosza Witkowskiego w finale konkurencji uzyskały rezultat 54,22 s.

Brązowy medal z mistrzostw przywiózł z kolei podopieczny trenera Krzysztofa Tyszki - Cezary Chrzanowski w skoku w dal z wynikiem 5,68 m. Na najniższym stopniu podium stanęła sztafeta 4 x 100 m chłopców z wynikiem 48,45 s. Drużyna wystąpiła w składzie: Patryk Werbanowski, Radosław Mateusiak, Cezary Chrzanowski, Michał Kaczmarczyk.
Tuż za podium znalazła się Klaudia Borkowska, która w biegu na 100 metrów uzyskała 13,58 s. Siódmy był z kolei Patryk Werbanowski, który w biegu na 100 m uzyskał 12,41 s.

- Wyniki z Mistrzostw Mazowsza cieszą bardzo - podkreśla trener OKLA Bartosz Witkowski. - Zdobyliśmy pięć medali, a blisko podium była Klaudia Borkowska w biegu na 100 m. Bardzo dobrze zaprezentowały się nasze obie sztafety, a także nasze najmłodsze zawodniczki, startujące poza konkursem. Kolejne zawody to Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w Pasłęku i mam nadzieję, że nasi zawodnicy powalczą o medale, a także kilku z nich zakwalifikuje się do Mistrzostw Polski Młodzików.

Dwa medale z rywalizacji w stolicy kraju przywieźli z kolei lekkoatleci UKS Siódemka. Srebrny medal w biegu na 1000 m zdobył Daniel Gadomski. Prowadzony przez trenera Dariusza Dąbrowskiego zawodnik uzyskał wynik 2:44,97, co jest jego nowym rekordem życiowym. Brązowy medal wywalczył z kolei w biegu na 300 m z czasem 39,32 s Konrad Zygmunt, którego do zawodów przygotowywał trener Marek Mierzejewski.