Medalowa trójka z Broku

Archiwum klubu
Na drugim stopniu podium stanął w Józefowie Kacper Maliszewski.
Na drugim stopniu podium stanął w Józefowie Kacper Maliszewski. Archiwum klubu
Komplet medali, a więc złoto, srebro i brąz wywalczyli zawodnicy Brokowskiego Klubu Karate Kyokushinkai podczas II Ogólnopolskiego Turnieju Karate Kyokushin IKO Mazovia Cup.

W zawodach rozgrywanych 17 marca w Józefowie startowała 5 reprezentantów Broku. Łącznie w zawodach uczestniczyło aż 342 zawodników z 23 klubów współpracujących z International Karate Organization z terenu całej Polski.

Najlepiej zaprezentował się w kat. kadetów + 50 kg kumite semi kontakt Jakub Popławski. Podopieczny sensei Zbigniewa Wójcickiego zdecydowanie wygrywał wszystkie walki eliminacyjne i dopiero w finale przeciwnik postawił mu trudniejsze warunki. Po dogrywce sędziowie wydali jednak werdykt na korzyść Brokowianina, który zdobył w ten sposób złoty medal.

Srebro w kat. 60 kg kumite semi kontakt wywalczył Kacper Maliszewski. Podobnie, jak jego klubowy kolega bez problemu przebrnął przez walki eliminacyjne, ale w finale musiał uznać wyższość bardziej doświadczonego reprezentanta Łomży. Na najniższym stopniu podium kategorii 70 kg juniorów stanął Hubert Dyoniziak. Bezapelacyjnie zwyciężył walkę eliminacyjną, ale w kolejnej, decydującej o wejściu do finału uległ zawodnikowi z Ostrołęki i aktualnemu mistrzowi Polski w tej kategorii.

Oprócz medalistów w Józefowie startowali również Rafał Szulęcki oraz Mateusz Krupiński.

- Jest to kolejny bardzo udany start młodych, zdolnych i pracowitych ludzi z naszego miasteczka - podsumował zawody sensei Zbigniew Wójcicki. - Jest to bardzo budujące i zachęcające do jeszcze większego wysiłku, kiedy wygrywa się z zawodnikami z dużych aglomeracji miejskich i z dużych klubów karate - dodał.