MebPol nadal liderem Amatorskiej Ligi Siatkówki OLS

Tym razem Straż Miejska mająca w swoich szeregach płeć piękną pokonała Huragan 2:0. Fot. A. Dobkowski
Siatkarze MebPolu po zwycięstwie nad Olimpem nadal plasują się na pozycji lidera rozgrywek OLS.

Pierwsze spotkanie rozegrane sobotniego popołudnia, przyniosło drużynie MebPol-u kolejne zwycięstwo. Jak już wspominaliśmy, MebPol to bardzo silna drużyna, która w sezonie 2008/2009 będzie walczyła o miejsce na podium. Dodajmy, że jako jedyna drużyna OLS, MebPol pokonał w rundzie rewanżowej dotychczasowego lidera, Betę.

Udanie zakończyła spotkanie Beta, która nie pozwoliła na zdobycie choćby jednego seta zawodnikom Elektrowni, umacniając swoją pozycję w lidze OLS. Należy jednak podkreślić, iż Elektrownia stawiała Becie zacięty opór, licząc na zdobycie cennych punktów. Niestety, opór to nie wszystko. Problemy, które wkradły się w szeregi Elektrowni, pozwoliły niepokonanej Becie na pewne zwycięstwo 2:0.

Decydujący dla losów OLS, okazał się trzeci mecz, w którym mieliśmy przyjemność oglądać KM PSP Ostrołęka - Huragan. Niezwykle dramatyczne dwa przegrane sety, w swoim dorobku musi zanotować drużyna Huraganu. Choć przed spotkaniem wszystko wskazywało na wygraną Huraganu, tak w trakcie spotkania szybko wszystko legło w gruzach. KM PSP Ostrołęka, bardzo chciała wynieść z hali dwa cenne punkty, systematycznie odbierając drobne punkty w każdym z setów przeciwnikowi. Szalę zwycięstwa na stronę KM PSP Ostrołęka przechylił skuteczny atak, jak i bardzo dobra walka w polu. Spotkanie zakończyło się wygraną KM PSP Ostrołęka 2:0.

Czwarty mecz, w którym KM PSP Ostrołęka podejmowała Barwę, to także wielkie widowisko dla sympatyków OLS. Faworytem spotkania była Barwa, jednak to ona miała ogromne problemy z przebiciem się przez dokładny blok przeciwnika, tracąc cenne punkty. Pierwszy set, po zaciętej walce zakończył się zwycięstwem Barwy. W drugim secie, po złych dograniach do rozgrywającego, na skrzydłach czekał Barwę szczelny blok KM PSP Ostrołęka, efektem czego było oddanie seta. Trzeci set to popis od samego początku zawodników Barwy, która zagrała już nieco skuteczniej, a na ich końcowy sukces miało wpływ także opanowanie negatywnych emocji w kluczowych momentach spotkania. Całe spotkanie zakończyło się wygraną Barwy 2:1.

Wyniki, IV kolejka rundy rewanżowej: MebPol - Olimp 2:0, Beta - Elektrownia 2:0, Huragan - Straż Pożarna 0:2, Barwa - Straż Pożarna 2:1.